POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.07.2019, 21:15:04] • Świnoujście

Brak nam kultury i szacunku dla społecznej własności

Brak nam kultury i szacunku dla społecznej własności

fot. Czytelnik

Urządzenia na placu zabaw stawiane są szczególnie dla młodszych dzieci by te mogły w sposób właściwy z nich korzystać. Niestety dorastająca młodzież nic sobie z tego nie robi i niszczy to za co za chwilę będziemy płacić wszyscy w formie podatków.

O sprawie poinformowała nas jedna z czytelniczek naszego portalu.

Nudzący się starsi chłopcy skaczą po dachu kolejki, która przeznaczona jest dla zabawy dla maluszków. Za chwilę uprzedzenie będzie tak zniszczone, że albo trzeba będzie je naprawiać na nasz koszt, albo całkowicie zniknie z placu zabaw, alarmuje nas internautka.

Brak nam kultury i szacunku dla społecznej własności

fot. Czytelnik

W istocie plac zabaw, który z założenia przeznaczony jest dla małych dzieci nie może służyć starszym dzieciom jako forma "parku przetrwania"

Kamera zainstalowana obok toalety zapewne nie obejmuje całego terenu ale polecamy to miejsce strażnikom miejskim, którzy od czasu do czasu mogli by tam zaglądać. Przecież całkiem blisko mają swoje biuro.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Wtorek [16.07.2019, 17:23:43] • [IP: 89.64.7.**]

Pisząc w taki sposób zachowujecie się gorzej niż te dzieci Po co takie komentarze? " Szmaciarze" "ryje?" nie moźna w kulturalny sposób zwrócić uwagi? Dzieci to dzieci, a jacy Wy byliście jako dzieci? Siedzieliście grzecznie w domu?I jak byście się czuli gdyby ktoś o Waszych dzieciach tak pisał? Lepiej pilnujcie co Wasze dzieci robią.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 14:53:27] • [IP: 5.173.129.**]

Dzieci nie sa z rodzin patologicznych, i nietety ale dla takich dzieci w wieku szkolnym nie ma miejsca do zabawy. Zamiast budowac bloki moglby powstac wielki plac zabaw z torem przezkod(bezplatny).

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 08:41:36] • [IP: 80.245.176.***]

gonić gównażerie

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 00:25:17] • [IP: 93.94.187.***]

Przecież zaraz obok jest siłownia plenerowa dla młodzieży i starszych. Jest boisko do koszykówki. Proszę więc się nie martwić, że biedacy nie mają się czym zająć. Chuliganeria i tyle.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 19:27:10] • [IP: 37.47.135.***]

Szacunek dla rzeczy, człowieka wynosi się z domu.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 16:27:15] • [IP: 77.252.46.***]

Jacy rodzice takie dzieci !przykład idzie z domu. Nie daleko pada jabłko od jabłoni !Moja sąsiadka jest chamska to i dzieci przykład z niej biorą nie mają szacunku do nikogo i do niczego !To są tacy nowobogaccy !Myślą, że mając pieniądze to wszystko a słoma z butów wystaje !

Gość • Niedziela [14.07.2019, 16:23:15] • [IP: 37.47.129.***]

Niektórym bycie cielęciem zostało na całe życie.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 15:47:00] • [IP: 178.238.245.**]

Skoro jest to plac zabaw tzn. ze służy do zabawy! Czy była karteczka że jest zakaz wchodzenia na daszek wagonika? Nie! Wiec się nie czepiajcie dzieci i pozwólcie im mieć dzieciństwo. Lepiej aby bawili się na placu do tego przystosowanym niż mieliby wchodzić na dach wieżowca. Lunatycy obudźcie się, przestańcie wylewać jad i być obłudni. Swoją drogą auto tego zdjęcia ma odwagę robić zdjęcia dzieciakom i psim kupom ale jak widzi grupkę podchmielonych jegomości, którzy robią z placu zabaw melinę to wtedy bierze nogi za pas - o jej ale mamy miastowego bohatera, szacun...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 12:05:24] • [IP: 5.173.128.***]

To miejscowa świnoujski hołota.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 10:07:16] • [IP: 192.95.12.***]

Nawet mimo zamazanych ryjów widać, że patologia

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:38:30] • [IP: 88.156.206.***]

Hm, zwrócić uwagę a w odpowiedzi usłyszeć bluzg...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:09:10] • [IP: 94.254.224.***]

Wy siebie słyszy ie? Broń ie ich dalej. Biedne dzieci nie mają gdzie i czym się bawić. Z takim podejściem to za kilka lat skakanie po dachu pociągu im się znudzi i zaczną dla zabawy zabijać koty, zaczepia ludzi i nie wiadomo co jeszcze. Konsekwencje!! Powinni za to odpowiedzieć. Dalej korzystają z huśtawki dla inwalidów, bawią się tą toaletą np. rozwijając papier. Po co ta kamera jak nikt tych nagrań nie przegląda

Gość • Niedziela [14.07.2019, 08:56:55] • [IP: 176.221.122.**]

Młodzież to krew z krwi rodziców. Młodzież to odbicie was samych. Skoro wy jesteście pełni przywar to i macie taką młodzież co zniweczy wasz trud i wysiłek z pracy.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 08:30:42] • [IP: 80.245.189.***]

Trzeba bylo podejsc i grzecznie zwrucic uwage...w tym wieku tez mnie korcilo zeby odkrywac nowe i wchodzic tam gdzie nie potrzeba.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:15:06] • [IP: 178.238.245.**]

Szkoda to chore dzieci. Ciesza sie ze zaszli tak wysoko

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:04:02] • [IP: 2.108.164.*]

No cóż... „Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”. Jan Zamoyski mądrze powiedział. Przykład idzie z góry. Nienajlepszy.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 06:51:25] • [IP: 82.235.66.***]

Moga nastolatkowie znacznie wiecej niz siedziec na dachu, sa boiska do pilki noznej, do koszykowki, cwiczenia silowe na Szopena, stoly do pingponga, plaza, parki do biegania, sciezki rowerowe, moga pojezdzic na desce, naprawde gdyby chcieli to by mogli zorganizowac sobie czas a nie niszczyc idawac zly przyklad mlodszym.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 06:18:05] • [IP: 176.221.122.**]

Wczoraj rowniez zniszczono na plaży. nową wieze ratowników, takie mamy spoleczenstwo że zniszczy a potem barzeka ze syf, kila i mogila

Gość • Niedziela [14.07.2019, 06:14:30] • [IP: 31.11.130.***]

brak szacunku dla prywatnej własności również i to nie tylko przez dzieci!!brak szacunku dla starszych to norma dzisiejszych ludzi!!dzieci pokazują jak ich rodzice postępują i jaki dają przykład, ci co popierają takie negatywne zachowania to właśnie ten" element"

Gość • Niedziela [14.07.2019, 01:44:22] • [IP: 176.221.123.***]

Zapomniał wół jak cielęciem był...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 01:36:22] • [IP: 176.221.123.***]

Wystarczy by jeden i drugi rodzic zwrócili im uwagę by biedaki zeszli... Pamiętam czasy kiedy w miejscu placu zabaw był domek" indiański" dla dzieci, były dołki do ćwiczen, było boisko po którym można było biegać a teraz na kolejce dla dzieci nie można posiedzieć, co za czasy? Dla dzieci ale nie dla dzieci. Najlepiej żeby siedziały w domu w 20mkw i się w domu wyszalały... O LOSIE SROGI...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 00:53:50] • [IP: 37.47.130.**]

Czyżby znowu platan? Młodzież nadrabia stracony czas, bo jak oni byli maluszkami to nie było takich ciuchci. No ale czytelniczka ma rację.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 00:41:34] • [IP: 23.226.237.*]

W Indiach tez tak się wożą i nikt z tego powodu nie truje innym dupy...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 00:15:38] • [IP: 5.173.144.**]

Oni też chcą się bawić, ale nikt dla takich dorastających nie zrobił parku rozrywki. Dawno temu na podwórkach były trzepaki, śmietniki (murowane), wejścia do piwnic, którymi można było przejść na drugą stronę ulicy, jakieś powojenne opuszczone obiekty... Nasza wyobraźnia szalała, a my razem z nią. Co teraz mogą wymyślić nastolatkowie? Wlezą na daszek kolejki i znudzeni siedzą. Bo tak naprawdę nikt z decydentów nie myśli ich kategoriami. O dzieciach i dorosłych to i owszem, ale żeby o takich osobnikach w wieku dojrzewania - to za trudne! Nastolatkowie w XXI wieku też są wśród nas i nie uda się ich zahibernować na kilka lat, aby w tym czasie dorośli. No to siedzą na kolejce. Trochę połamią. Trochę pośmiecą. Trochę komuś dołożą. Po prostu czekają. Jak będą mieli po 40 lat to na kolejkę nie wejdą. Tam będzie miejsce dla ich nudzących się dzieci.

Gość • Sobota [13.07.2019, 23:57:00] • [IP: 5.173.136.**]

Strażników miejskich w życiu tam nie widzielismy

Oglądasz 1-25 z 34
■ Bardzo ważne spotkanie: Koncepcja zarządzania ruchem. W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■