POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.01.2020, 17:07:19] • Świnoujście

Jadąc do szpitala, okradli karetkę z bandaży i farelki. Chwilę później podpisywali mandaty

Jadąc do szpitala, okradli karetkę z bandaży i farelki. Chwilę później podpisywali mandaty

fot. Policja

Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli karetkę z jej wyposażenia.

Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży.

Jadąc do szpitala, okradli karetkę z bandaży i farelki. Chwilę później podpisywali mandaty

fot. Sławomir Ryfczyński

Mężczyźni w związku z dokonaniem wykroczenia z artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń zostali ukarani przez policjantów mandatem w wysokości 500 złotych. Jest to najwyższy mandat przewidziany za to wykroczenie.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Czwartek [16.01.2020, 17:30:51] • [IP: 37.248.165.***]

Sędzia wiertarkę ukradł i nie został ukarany. Teraz zadba aby swojaków wybronić. Proszę nie nazywać ich złodziejami bo tylko sąd może to orzec. Tak mi tłumaczył to harcmistrz ZHP który też kradł.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:40:18] • [IP: 5.173.137.***]

Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem' Przecież oni byli wiezieni do szpitala. A tam może być zimno (oszczędność) i brak środków opatrunkowych. No to wzięli ze sobą. Zaradne chłopaki są.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 11:07:39] • [IP: 178.238.252.**]

Coś im było, skoro karetka do szpitala ich wiozła...ciekawe co by ukradli, jak by Straż Pożarna, udzielała im pomocy...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:41:10] • [IP: 89.72.109.**]

kradzież nawet jednego bandaża z karetki nie jest wykroczeniem ale działaniem mogącym skutkować narażeniem zdrowia i życia osób ratowanych przez obsługę karetki. Wartość skradzionej rzeczy nie ma tutaj znaczenia. A sprawa dotyczy 20 bandaży. Czyli art 119 KW tutaj nie za bardzo pasuje. Może jakiś prawnik się wypowie.

Anonymous • Czwartek [16.01.2020, 08:03:57] • [IP: 31.0.80.**]

Patus to patus.

Qrczak • Czwartek [16.01.2020, 06:14:59] • [IP: 37.47.229.***]

Jak nie gazetę z kiosku to farelka jeszcze trochę pare razy i osiągniecie 10ty stopień wtajemniczenia i na rowery do sąsiadów.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 04:58:33] • [IP: 31.0.43.***]

To pewnie te dwa ministranty co ostatnio chodzili po kolędzie, ksiądz mało zarobił i wysłał ich na pokutę. Rzucił chaslo bierzta co będzie. Ale bandaże?!!😆😆😆 Toz to grzech!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 02:39:18] • [IP: 188.147.36.***]

Ale po co 20 bandaży? Wybierali się na faraonów do Egiptu, na kopanie w piramidach? 23:03 Kim są" siedziowie"?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 01:59:39] • [IP: 176.221.123.***]

złodzieje serwetek.

Gość • Środa [15.01.2020, 23:45:41] • [IP: 37.248.208.***]

Tutaj nie kara 500zl tylko łapy polamac razem z palcami i kazać czekać na karetkę która przyjrzyjdzie za 1h...

Gość • Środa [15.01.2020, 23:03:08] • [IP: 188.146.155.**]

Tradycyjnie zaczął sie lincz. .No siedziowie kto jest bez winy??

Gość • Środa [15.01.2020, 21:20:49] • [IP: 176.221.113.**]

Farelka 20 zł :D, a ryzyko maksymalne. Co za idioci. Pod blokami lepsze fanty na wystawkach leżą.

Gość • Środa [15.01.2020, 21:14:48] • [IP: 5.173.153.***]

88.218.255 zanim zaczniesz oceniać i wydawać wyroki doczytaj trochę w jakim przypadku kierownik ZRM może zabrać 2 osobę do ambulansu.

HASSANO • Środa [15.01.2020, 21:12:20] • [IP: 86.44.100.**]

No ku..A, skok roku

Gość • Środa [15.01.2020, 21:11:27] • [IP: 77.252.46.***]

Co za downy... Zamiast chwytać za pavulon, to się złapali za rzeczy im nieistotne. Na pewno jeden był z Krzywej, a drugi z Platanu.

Pazdzioch • Środa [15.01.2020, 20:57:30] • [IP: 83.20.250.**]

Krzesło...

Gość • Środa [15.01.2020, 20:43:13] • [IP: 5.173.136.***]

coto za je. ... kur. ...syny. scierwo

Gość • Środa [15.01.2020, 20:29:19] • [IP: 88.218.255.**]

Jak to możliwe, że w karetce było 2 facetów? Zgodnie z prawem przewożony może być jeden chory nikt z rodziny nie może jechać z chorym do szpitala tylko lekarz lub ratownik medyczny. Kto tu nie rzetelnie wykonywał swoją pracę (powinność)??

Gość • Środa [15.01.2020, 20:25:05] • [IP: 178.238.248.***]

Do 17.55 co za idotyczny komentarz.W ten sposob kazde klamstwo, kradziez mozna wytlumaczyc.ROBTA CO CHCETA, jakosc w druga strone to nie dziala.A to dlatego, ze tacy bezmozgowcy paletaja sie, na tym ziemskim lez padole.Niestety wszystko wynosi sie z domu.Kiedys wojna byla naturalnym czyscicielem

Gość • Środa [15.01.2020, 20:04:34] • [IP: 5.173.129.***]

Co za zjeby.Pałą po dupie i po plecach. To by rozjaśniło myślenie.

Gość • Środa [15.01.2020, 19:46:40] • [IP: 176.221.123.***]

normalnie skok stulecia

Gość • Środa [15.01.2020, 19:40:54] • [IP: 37.47.180.***]

ale tępe łby łooo matko gdzie te pustaki mają mózgi

Gość • Środa [15.01.2020, 19:31:19] • [IP: 176.221.123.**]

Gang Olsena.

Gość • Środa [15.01.2020, 19:24:40] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Środa [15.01.2020, 17:55:43] • [IP: 176.221.123.***] No super komentarz.

Gość 500 + • Środa [15.01.2020, 19:11:46] • [IP: 95.41.49.***]

W niedzielę pójdą do spowiedzi i wszystko będzie o key...Taki obyczaj panuje w Kraju katolickim, pełnym miłosierdzia bożego do bliźniego..A mister Banaś na ile ograbił ten Kraj i jest jak KRYSZTAŁ...

Oglądasz 1-25 z 45
■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■