POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.01.2020, 11:00:54] • Świnoujście

Kolejne zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z 11 Listopada

Kolejne zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z 11 Listopada

fot. Czytelnik

Nowo wyremontowane skrzyżowanie wciąż przynosi szkody. Zdarzenie w którym udział brały dwa samochody renault na polskich rejestracjach z oplem na niemieckich rejestracjach miała miejsce w dniu dzisiejszym przed południem.

Dzisiaj po godzinie dziesiątej doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z 11 Listopada.

Kolejne zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z 11 Listopada

fot. Czytelnik

Kierowcy domagają się o jak najszybsze włączenie sygnalizacji świetlnej aby uniknąć wypadków.

Mieszkańcy się dalej zastanawiają czy ten odcinek ulicy Wojska Polskiego ze skrzyżowaniem jest oddany do użytku czy nie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Niedziela [19.01.2020, 14:40:26] • [IP: 31.183.217.***]

moze w koncu ludzie zaczna isc do sadu o odszkodowanie za ten balagan

Pazdzioch • Niedziela [19.01.2020, 09:55:00] • [IP: 83.20.250.**]

Taka laguna Anglik chyba za darmo oddawali, u nas z 2 tyś to tam pewnie złomowanie, gość wziął i klops

Gość • Niedziela [19.01.2020, 00:27:33] • [IP: 37.248.154.***]

Idealne miejsce na rondo.Dlaczego głąby z urzędu tego nie rozumieją??Jak można tak spartolić skrzyżowanie, którego remontu nie ma końca i nie zapowiada się na finał przed okresem letnim.

Gość • Sobota [18.01.2020, 21:53:25] • [IP: 178.238.251.***]

Czas najwyższy żeby wykonawca i nadzorujący prace zrobiłw tym miejscu porządek. tymczasowe oznakowanie poziome i pionowe nie czytelne.

Gość • Sobota [18.01.2020, 18:35:46] • [IP: 178.238.246.**]

Pewnie do włączenia świateł przyjdzie ksiądz !!

Gość • Piątek [17.01.2020, 23:24:30] • [IP: 188.146.182.**]

Jak sa dwa to tylko LECH i JAROSLAW.

Gość • Piątek [17.01.2020, 20:45:53] • [IP: 77.252.46.***]

Ale głąby nie patrzą na znaki drogowe !do powtórnego egzaminu!

Gość • Piątek [17.01.2020, 11:33:52] • [IP: 89.151.32.***]

światła to blokada ruchu, przejedzie pięć aut, reszta czeka.Przy rondzie większa płynność

Gość @@@ • Piątek [17.01.2020, 10:17:47] • [IP: 46.215.77.***]

Zrobić tak jak jest u Ruskich, samochód o większych gabarytach i czarnego koloru zawsze ma pierwszeństwo...Chyba że jedzie z towarem i jest na haju to takiego delikwenta przepuszcza się ustępując drogi...

? • Piątek [17.01.2020, 10:11:11] • [IP: 10.0.2.***]

Które to zdarzenie w tym miejscu i dlaczego Niemcy niszczą tam polskie samochody??

Gość • Piątek [17.01.2020, 09:27:31] • [IP: 178.238.250.***]

Gdyby zaprojektowali rondo byłoby zdecydowanie bezpieczniej i prościej, a nie popieprzone pasy ruchu w dodatku remontu nie ma końca. Wszy- wstyd, jak długo jeszcze?stko idzie ślamazarnie

Gościu • Piątek [17.01.2020, 09:18:57] • [IP: 31.0.41.**]

Cwaniaczek z PKN chciał zaoszczędzić na samochodzie i kupił Lagunę w UK. Ciężko w Polsce jeździ się autem które prowadzi pasażer 😂😂😂 i takie są skutki

Gość • Piątek [17.01.2020, 08:19:23] • [IP: 178.238.253.**]

Niemcy nie potrafią jeździć . To ze puszcza na pasach to nic nie znaczy bo oprócz kultury nalezy znac przepisy o ruchu drogowym a to u tych ciolków to juz gorzej. Zaraz beda komentarze ze utrzymuja Świnoujście i takie tam. Ja akurat mam ich w d...ie.

Gość • Piątek [17.01.2020, 07:01:45] • [IP: 77.252.46.***]

Poszkodowani w wypadkach w tym miejscu powinni żądać odszkodowania od prezydenta. Jak by Żmur zapłacił, to by zrozumiał, że to jest nieodpowiedzialne dopuszczać do ruchu na niedokończonym placu budowy.

Gość • Piątek [17.01.2020, 05:09:21] • [IP: 185.69.255.**]

Kiedy skonczy sie ten syf za pasem Wielkanoc a promenada też rozgrzebana i nic się nie dzieję kiedy koniec tej wielkiej sciemy

Gość • Piątek [17.01.2020, 00:17:42] • [IP: 176.221.123.**]

W Polsce też obowiązuje pierwszeństwo z prawej panie kierowco. Sami znawcy. Ktoś tu już napisał że gówno jak nie umie pływać to mówi że woda rzadka.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:58:47] • [IP: 176.221.123.***]

Najgłupiej to jest na Wielkopolskiej. Jadąc od strony Szkolnej na Łuku przed Grunwaldzką jest z prawej strony ulica, na której co prawda jest żółty trójkąt przed skrzyżowaniem z Wielkopolską, z której to ulicy tego znaku nie widać. A skoro nie widać, to prawidłowo powinno się hamować aby przepuścić pojazdy nadjeżdżające z prawej. Z ręką na sercu, kto tam hamuje? Jeżdżą jak ślepi, bo wiedzą na pamięć, że na tej bocznej ulicy jest znak uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu, którego to pierwszeństwa tak naprawdę ulica Wielkopolska nie ma. Są pewne gradacje w kodeksie drogowym i wg tegoż kodeksu zasada prawej strony jest nadrzędna, chyba, że są znaki lub światła, które to regulują inaczej. Na Wielkopolskiej żadnych znaków oprócz ograniczenia szybkości nie ma, nie jest ona drogą z pierwszeństwem przejazdu. Czy drogi w Świnoujściu są tylko dla miejscowych?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:24:03] • [IP: 94.254.225.***]

Jak Niemcy projektowali nam ruch w centrum to powstały dwa ronda i wszystko odbywa się sprawnie i bezkolizyjnie. Szczerze to nie pamietam żeby tak była jakaś stłuczka. Jak nasi się wzięli do projektowania to chyba im więcej świateł i pasów tym większa premia. Polska byle jakość.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 22:04:17] • [IP: 176.221.123.***]

nie bardzo rozumie ten problem jestem od ponad 30 lat kierowca i znaki trzeba przestrzegac...informuję więc slepaków że droga z pierrszeństwem przejazdu biegnie 11 listopada i dalej Moniiuszki, ulica WOJSKA polskiego ma znaki ustap pierszeństwa z obu stron skrzyżowania...to takie proste...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:55:20] • [IP: 194.99.104.***]

20:56:17 Masz pełną rację. Myślę, że życie trzeba sobie ułatwiać. Zasada pierwszeństwa z prawej strony, działa też i na morzu. Polacy uwielbiają stawiać znaki drogowe – to syndrom sprzed 1989 roku i po październiku 2015.

JUST ACT 447 • Czwartek [16.01.2020, 21:27:06] • [IP: 176.221.122.**]

A PO CO ŚWIATŁA ZNAKI DROGOWE SĄ PERFEKCYJNIE USTAWIONE. ZASTOSOWAĆ TYLKO W CZASIE JAZDY OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO I BĘDZIE DOBRZE,. NA DOBRĄ SPRAWĘ EKSPERYMENTALNIE USUNĄĆ STAMTĄD WSZYSTKIE ZNAKI, ORAZ ŚWIATŁA I ZROBIĆ DROGI RÓWNORZĘDNE. TO BY DOPIERO BYŁA ATRAKCJA DLA TĘPAKÓW. CHYBA DEBILE BY AUTA NA PLECACH PRZENOSILI PRZEZ SKRZYŻOWANIE.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:19:52] • [IP: 176.221.122.***]

nie nie nie. ja jako kierowca domagam się specjalnej kontroli dla tych półgłówkow zza zachodniej granicy, którzy prawo jazdy widzieli tylko w amerykańckich filmach. to jest patologia, że policja nic z tym nie robi. może czas najwyższy zakazać wjazdu tym amebom umysłowym, które niewiedzą, że obowiązuje w Polsce inne prawo?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:57:07] • [IP: 176.118.139.***]

Jedni piszą, że kierowcy nie potrafią jeździć. Myślę, że jest inaczej w Świnoujściu nie potrafią budować bezpiecznych skrzyżowań.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:56:17] • [IP: 62.69.251.***]

Proszę zauważyć, że w Niemczech obowiązuje pierwszeństwo" z prawej strony". W Polsce pełno zbędnych znaków droga z pierwszeństwem - (znaki drogowe i ich konserwacja też kosztuje). Taka aglomeracja jak wyspa Uznam powinna mieć to ujednolicone a wręcz w całej Unii winny być ujednolicone przepisy drogowe a nie tylko (długość ogórka czy temu podobne). Niemcy na tym skrzyżowaniu nadjeżdżają z prawej strony i tu mamy problem. Firma niemiecka, która projektowała m.inn. rondo koło kościoła przekazywała do UM wstępne projekty rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście ale co będzie nami rządził Niemiec - my jesteśmy mądrzejsi. I co rok dalej tym większe" bagno komunikacyjne".

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:52:56] • [IP: 188.146.32.***]

Oby na tym skrzyżowaniu nie doszło do śmiertelnego wypadku. Brak pasów i sygnalizacji świetlnej jest bardzo dużym zagrożeniem zwłaszcza dla pieszych!

Oglądasz 1-25 z 106
■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■