POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.09.2021, 14:10:37] • Świnoujście

„Świadczenia na okres zasiłkowy 2021/2022”

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu przyjmują wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zasiłków rodzinnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy 2021/2022.

Druki wniosków dostępne są na stronie:
https://www.mopr.swinoujscie.pl/dokumenty-do-pobrania.html#131-wnioski-dzial-swiadczen-rodzinnych oraz w siedzibie MOPR przy ul. Dąbrowskiego 4 (na korytarzu II-go piętra).

Wnioski są przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul. Dąbrowskiego 4 w dni powszednie w godzinach 8:00 – 15:00 w następujących pokojach:
- zasiłki rodzinne i specjalny zasiłek opiekuńczy – pok. 216, nr tel. 91 32 25 480,
- świadczenia z funduszu alimentacyjnego – pok. 218, nr tel. 91 32 25 465.
Terminy rozpatrywania wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczeń i ich wypłaty są zależne
od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami i tak:
1. świadczenie z funduszu alimentacyjnego
- wnioski z lipca i sierpnia 2021r. – do dnia 31 października 2021r.,
- wnioski z września 2021r. – do dnia 30 listopada 2021r.,
- wnioski z października 2021r. – do dnia 31 grudnia 2021r.,
- wnioski z listopada 2021r. – do dnia 31 stycznia 2022r.,
- wnioski z grudnia 2021r. i stycznia 2022r. – do dnia 28 lutego 2022r.
2. zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy
- wnioski z lipca i sierpnia 2021r. – do dnia 30 listopada 2021r.,
- wnioski z września i października 2021r. – do dnia 31 grudnia 2021r.,
- wnioski z listopada i grudnia 2021r. – do dnia 28 lutego 2022r.

Wypłaty wszystkich przyznanych świadczeń za dany miesiąc realizowane są do końca tego miesiąca.
Zachęcamy Państwa do składania e-wniosków za pomocą portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy
i Polityki Społecznej - empatia.mrpips.gov.pl .

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o powołaniu komisji doraźnej , która zajmie się opracowaniem projektu statutu Dzielnicy Posejdon. Będzie to pierwsza lewobrzeżna część miasta, która ma zostać jednostką wydzieloną i działać na podstawie własnego statutu. Wcześniej takie jednostki powstały w prawobrzeżnej części Świnoujścia. ■
■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■