POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.09.2021, 22:28:12] • Świnoujście

Jest sobota - jest parkrun

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

Według maksymy „jest sobota – jest parkrun" najlepsi świnoujscy parkrunowi wolontariusze zorganizowali #207 już edycję parkrun Świnoujście. W piękną, jeszcze prawie letnią pogodę na starcie w Parku Zdrojowym pojawiło się 57 uczestników biegu – komarów nie liczyliśmy, ale niewątpliwie było ich dużo, co przełożyło się na zdecydowanie lepsze rezultaty startujących.

Tuż przed startem miało miejsce miłe wydarzenie – jeden ze stałych uczestników Piotr MAĆKIEWICZ dołączył do elitarnego grona „zdobywców" 100 parkrunów, a tym samym uzyskał prawo do noszenia czarnej koszulki sygnowanej numerem 100 na plecach. Było to wydarzenie o tyle miłe, iż dzisiaj Piotr obchodził swoje urodziny (jak zwykle dwudzieste). Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

A wracając do rywalizacji – spośród 22 dzisiaj startujących pań najlepszymi wynikami mogły się pochwalić: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (25:00), Marina STEGEMANN (26:30 – nowy rekord życiowy) oraz Monika MURAWSKA (26:34). W gronie 35 panów najszybciej dzisiaj przebierali nogami: Robert DERDA (19:46), Lamiri YACINE (19:56 – nowy rekord życiowy) i Marek JASIUCHNA (20:56 – także nowy rekord życiowy). W naszej lokalizacji miały miejsce dzisiaj 2 debiuty a 8 parkrunerów poprawiło swoje życiowe osiągnięcia na tym dystansie (chyba za sprawą wspomnianych wcześniej komarów). Wszystkim gratulujemy wyników i startu oraz wyśmienitej formy a szczegółowych wyników informacji należy szukać na target=_blank>www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults

Wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę #207 parkrun Świnoujście zapewniało 11 wolontariuszy i nasz stały lokalny partner Hotel „Trzy Wyspy". Dodatkowego smaczku dzisiejszym zmaganiom dodał niezawodny Ryszard ZABIELSKI, który udostępnił dla naszych zawodników 5 dwuosobowych wejściówek do Cyrku Astoria. Szczęśliwymi posiadaczami wejściówek zostali: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ, Robert DERDA – obydwoje za najszybsze pokonanie dzisiejszego biegu, Amelia ZAMARA, Marcelina GAWLE i Olga BRZUCHALSKA. Bilety będą do odebrania w kasie cyrku, w dniu występu po podaniu hasła, które ustali Ryszard. Dziękujemy wszystkim.

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

A za tydzień kolejne emocje związane z porannym sobotnim bieganiem - #208 parkrun Świnoujście. Niezmiennie startujemy równo o 9.00 ze startu wspólnego usytuowanego w świnoujskim Parku Zdrojowym przy boisku. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Zespół parkrun Świnoujście

Autor notatki: Zbigniew Kosel


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [23.09.2021, 18:30:34] • [IP: 88.218.252.**]

Pozdrawiam wolontariuszy, sympatyków i uczestników.Do komentarzy" miłośników" psów, psy biegają z nami od lat i nie sprawiają żadnych problemów.Panie Paździoch, pan jest taką małą zawistną bestią, bez empatii do kogokolwiek!

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 12:32:21] • [IP: 176.221.124.***]

Są dwa psy, drugi jest na dłuższej smyczy, nie widać go.

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 09:24:24] • [IP: 176.221.125.***]

co oni z tym psem robią? dwie smycze do jednego psa?

Pazdzioch • Niedziela [12.09.2021, 08:38:43] • [IP: 83.20.229.***]

Z kundlem na biegi?? Widać jakie mądre posunięcie po wkurwionym psie, że wszyscy go wyprzedzają a on na smyczy nie jest w stanie ich przegonić

Oglądasz 1-4 z 4
■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■