POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.11.2021, 18:21:38] • zachodniopomorskie

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

Od 16 listopada Marek Kościółek przebywa w Charkowie we wschodniej Ukrainie.

Jest tam zaproszony, jako jeden z czworga europejskich reżyserów i reżyserek do projektu "Okna Teatralne. Praca w toku".

Ze studentami 4 roku lalkarstwa tamtejszego Instytutu Szkoły Teatralnej pracuje metodą teatru autorskiego, który praktykuje od XX lat ze swoim teatrem. 30 listopada zostanie pokazany efekt tej pracy dla pozostałych studentów i kadry pedagogicznej.
Projekt napisany został z myślą o studentach szkoły teatralnej przez Dmytro Ternovyj, ukraińskiego przyjaciela maszewskiego Teatru Krzyk, dramaturga, twórcę charkowskiego "Teatru na Żukach" i autora wielu projektów Międzynarodowych.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

To bardzo dobre i twórcze spotkanie, a pomysł, by studenci doświadczali innych metod teatralnych wydaje się bardzo istotnym ogniwem w ich rozwoju i późniejszych działań związanych z wyborami drogi artystycznej i własnymi poszukiwaniami.

Marek Kościółek został również zaproszony na spotkanie z wicekonsul Barbarą Kaczmarczyk w charkowskim Konsulacie Generalnym RP, by porozmawiać o działaniach w Ukrainie w roku 2022 oraz o innych sprawach związanych ze współpracą na terytorium Ukrainy. Podczas spotkania z wicekonsul poruszone zostały także inne tematy. Rozmawialiśmy m.in o zauważalnym problemie, który dotyka wyjazdów młodych obywateli ukraińskich do Polski, a także o obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem na wschodniej granicy Ukrainy ze strony Rosji.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

W wizycie w Charkowie Markowi współtowarzyszy Dima Cherkavsky, który od kilku lat współpracuje z Teatrem Krzyk. Zajęcia w ramach projektu projektu
prowadzą również m.in: reżyserka z Wielkiej Brytanii oraz reżyserzy z Niemiec i Francji.

Warto nadmienić, że w roku 2022 w ramach XX-lecia TEATRU KRZYK, maszewski teatr planuje kilka inicjatyw w Ukrainie, m.in w Charkowie, Melitopolu, Mariupolu, Dnieprze, Kijowie oraz w Siewierodoniecku.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

TK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W całym kraju wiać będzie silny i porywisty wiatr w porywach 70-90 km/h, w górach i nad morzem 90-110 km/h wiejący z kierunków zachodnich i północno-zachodnich. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■