POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.04.2022, 14:04:36] • zachodniopomorskie

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator

Na Miejscach Obsługo Podróżnych (MOP) Jarkowo Północ i Południe zostały uruchomione stacje paliw wraz z częścią restauracyjną. MOP-y Jarkowo znajdują się między węzłami Kiełpino i Kołobrzeg Wschód, na odcinku drogi S6 między Goleniowem i Koszalinem. To pierwsze stacje paliw otwarte na tym odcinku, a kolejne dwie ruszą za rok. Szukamy też dzierżawcy na MOP-y Przybiernów na S3 Brzozowo - Miękowo.

Parkingi i toalety w ramach budowy drogi

W trakcie realizacji S6 Goleniów - Koszalin powstały dwie pary MOP-ów kategorii II, na których przewidziano rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji, Wyszogóra oraz Jarkowo. Powstała również para MOP-ów Tymień kategorii I (tu nie przewiduje się budowy stacji paliw) między Kołobrzegiem i Koszalinem. Na MOP-ach w ramach budowy drogi powstały jezdnie manewrowe, parkingi, toalety i tereny odpoczynku. Kierowcy mogli korzystać z tych obiektów po zakończeniu realizacji drogi.

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator

Dzierżawa MOP - dodatkowe środki na inwestycje drogowe

Zadanie rozbudowy MOP-ów kategorii II o stacje paliw i restauracje oraz prowadzenie tych obiektów przez 20 lat jest powierzane wybranemu w przetargu dzierżawcy. Za możliwość prowadzenia działalności na MOP dzierżawca płaci ustalony na etapie przetargu czynsz podstawowy oraz czynsz od przychodów. Dochody z dzierżawy MOP zasilają Krajowy Fundusz Drogowy, który finansuje inwestycje drogowe.

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator


Przetarg na MOP Przybiernów


Na oddanym do ruchu w ubiegłym roku odcinku S3 Brzozowo - Miękowo powstały MOP-y Przybiernów Zachód i Wschód (z rezerwą pod stację paliw i restaurację). Właśnie rozpoczęliśmy przetarg na wyłonienie ich dzierżawcy, na oferty czekamy do 21 lipca br. W przetargu będą mogły wystartować podmioty prowadzące minimum trzy stacje paliw przez 3 lata, które uzyskały średni roczny przychód za ostatnie dwa lata nie mniejszy niż 10 mln zł. O wyborze ofert będzie decydowała wysokość miesięcznego czynszu podstawowego (nie mniejszy niż 15 tys. zł. za MOP).

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator


Kolejne MOP-y w województwie zachodniopomorskim

Na budowanym odcinku drogi S3 Świnoujście - Troszyn powstanie para MOP-ów Dargobądz, z rezerwą pod stacje paliw i restauracje. Również na drodze S11 pomiędzy Koszalinem i Bobolicami, gdzie budowa ruszyła w ubiegłym roku, będą MOP-y. Para MOP-ów kategorii II, zrezerwą pod stacje paliw i restauracje, powstanie w pobliżu węzła Koszalin Zachód, a w rejonie węzła Kłanino para MOP-ów kategorii I. . Budowa kolejnych MOP-ów przewidziana jest również w ramach następnych inwestycji – budowy drogi S6 Koszalin - Słupsk, S11 Bobolice - Szczecinek, S10 Szczecin - Piła, czy Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6.

Mateusz Grzeszczuk
Główny Specjalista
Pion Dyrektora Oddziału
Stanowisko ds. Komunikacji Społecznej


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [30.04.2022, 18:21:05] • [IP: 176.221.123.***]

A GDZIE LADOWARKI DLA ELEKTRYKOW

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■