POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.05.2022, 13:53:20] • zachodniopomorskie

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Ania, Polina, Bruno, Olek, Kacper, Marta, Seweryn, Oliwia, Eryk, dwóch Jaśków, Julia, Wojtek, Mark, Natasza, Zuzia, Lena, Oskar, Denys, Miłosz, Tosia, Sonia, Monika i Magda - liczna i radosna grupa z przedszkola „Hejnałek" odwiedziła urząd marszałkowski z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dzieci przygotowały piękną konstytucyjną laurkę, a marszałek Olgierd Geblewicz obdarował wszystkich gości biało-czerwonymi kotylionami i słodyczami.

Wizyty przedszkolaków na Zamku to już tradycja. Tym razem marszałka województwa Olgierda Geblewicza odwiedziły „Biedronki" z przedszkola publicznego nr 32 „Hejnałek" w Szczecinie. Grupa pięcio- i sześciolatków na kilkadziesiąt minut opanowała salę posiedzeń zarządu województwa i zwiedzała zamkowe wnętrza. Maluchy przyniosły marszałkowi bogato zdobioną laurkę z hasłem „Konstytucja 3 maja" - była to praca zbiorowa wykonana z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Uroczystym wręczeniem prezentu dyrygowały Magda i Sonia, a wspierał je Maruś. Oczywiście, pod czujnym okiem pani dyrektor PP nr 32 Grażyny Osak i nauczycielek Moniki Graczyk i Katarzyny Łaski. Przedszkolaki z uśmiechem ustawiły się w kolejce po biało-czerwone chorągiewki. Olgierd Geblewicz obdarował wszystkich również kotylionami w narodowych barwach.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

- Kiedy widzicie na ulicach, na budynkach biało-czerwone flagi to znaczy, że jest wyjątkowy dzień. Trzeci maja to taki bardzo ważny dzień w historii Polski - mówił marszałek Olgierd Geblewicz. - Świętując uchwalenie Konstytucji, przypominamy to, co wydarzyło się bardzo, bardzo dawno temu. Ale nadal jest ważne. Bo tak jak pokazaliście na okładce tej pięknej laurki: Konstytucja przynosi wolność i gwarantuje wolność.

Spotkanie zorganizowane przed 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja zakończyło pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek. Przedszkolaki z „Hejnałka" otrzymały na drogę kosz cukierków i zaproszenie na trzeciomajowe uroczystości.

www.youtube.com/watch?v=x8f61BTOMMM

www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-laurka-dla-marszalka-kotyliony-dla-przedszkolakow

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

We wtorek przy Pomniku Czynu Polaków w Szczecinie, po zakończeniu części oficjalnej obchodów, około godz. 13 rozpocznie się pokaz historyczny ilustrujący wydarzenia Sejmu Czteroletniego i uchwalenie Ustawy Rządowej, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-patriotyczne-uroczystosci-na-pomorzu-zachodnim

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest współorganizatorem obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

UMWZ finansuje przygotowanie historycznej inscenizacji oraz zakup m.in. kotylionów i flag, które będą rozdawane uczestnikom uroczystości przy Pomniku Czynu Polaków.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■