POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.05.2022, 13:53:20] • zachodniopomorskie

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Ania, Polina, Bruno, Olek, Kacper, Marta, Seweryn, Oliwia, Eryk, dwóch Jaśków, Julia, Wojtek, Mark, Natasza, Zuzia, Lena, Oskar, Denys, Miłosz, Tosia, Sonia, Monika i Magda - liczna i radosna grupa z przedszkola „Hejnałek" odwiedziła urząd marszałkowski z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dzieci przygotowały piękną konstytucyjną laurkę, a marszałek Olgierd Geblewicz obdarował wszystkich gości biało-czerwonymi kotylionami i słodyczami.

Wizyty przedszkolaków na Zamku to już tradycja. Tym razem marszałka województwa Olgierda Geblewicza odwiedziły „Biedronki" z przedszkola publicznego nr 32 „Hejnałek" w Szczecinie. Grupa pięcio- i sześciolatków na kilkadziesiąt minut opanowała salę posiedzeń zarządu województwa i zwiedzała zamkowe wnętrza. Maluchy przyniosły marszałkowi bogato zdobioną laurkę z hasłem „Konstytucja 3 maja" - była to praca zbiorowa wykonana z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Uroczystym wręczeniem prezentu dyrygowały Magda i Sonia, a wspierał je Maruś. Oczywiście, pod czujnym okiem pani dyrektor PP nr 32 Grażyny Osak i nauczycielek Moniki Graczyk i Katarzyny Łaski. Przedszkolaki z uśmiechem ustawiły się w kolejce po biało-czerwone chorągiewki. Olgierd Geblewicz obdarował wszystkich również kotylionami w narodowych barwach.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

- Kiedy widzicie na ulicach, na budynkach biało-czerwone flagi to znaczy, że jest wyjątkowy dzień. Trzeci maja to taki bardzo ważny dzień w historii Polski - mówił marszałek Olgierd Geblewicz. - Świętując uchwalenie Konstytucji, przypominamy to, co wydarzyło się bardzo, bardzo dawno temu. Ale nadal jest ważne. Bo tak jak pokazaliście na okładce tej pięknej laurki: Konstytucja przynosi wolność i gwarantuje wolność.

Spotkanie zorganizowane przed 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja zakończyło pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek. Przedszkolaki z „Hejnałka" otrzymały na drogę kosz cukierków i zaproszenie na trzeciomajowe uroczystości.

www.youtube.com/watch?v=x8f61BTOMMM

www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-laurka-dla-marszalka-kotyliony-dla-przedszkolakow

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Laurka dla marszałka, kotyliony dla przedszkolaków

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

We wtorek przy Pomniku Czynu Polaków w Szczecinie, po zakończeniu części oficjalnej obchodów, około godz. 13 rozpocznie się pokaz historyczny ilustrujący wydarzenia Sejmu Czteroletniego i uchwalenie Ustawy Rządowej, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-patriotyczne-uroczystosci-na-pomorzu-zachodnim

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest współorganizatorem obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

UMWZ finansuje przygotowanie historycznej inscenizacji oraz zakup m.in. kotylionów i flag, które będą rozdawane uczestnikom uroczystości przy Pomniku Czynu Polaków.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia 2024 r. Taki scenariusz nakreślił w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■