POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.10.2022, 21:28:33] • Świnoujście

Czy jest szansa, że jeszcze zaświecą?

Czy jest szansa, że jeszcze zaświecą?

fot. iswinoujscie.pl

Jak na razie nie ma żadnej nadziei na to, że ozdobne ringi znajdujące się na świnoujskiej promenadzie jeszcze kiedykolwiek zaświecą. Na problem ten już rok temu temu uwagę zwracali mieszkańcy. Niestety jak widać urzędnicy nie widzą w niedziałającym oświetleniu żadnego kłopotu, bo nic się w tej sprawie nie dzieje i ozdobne ringi nadal czekają na naprawę. Czy jest szansa, że się doczekają? Czy to było chociaż na gwarancji? O co chodzi że nikt nic z tym nie robi.

Niestety my powoli straciliśmy już nadzieję na to, że ozdobne ringi zabłysną jeszcze w pełnej krasie. Wszystko przez to, że zamontowane na nich ledy nie świecą się już prawie dwa lata.

Ciekawi jesteśmy ile jeszcze czasu potrzebuje świnoujski magistrat na to, żeby oświetlenie na ozdobnych ringach działało poprawnie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

niebuszewo • Piątek [07.10.2022, 20:39:16] • [IP: 78.88.87.***]

Świnoujście doczekało się swojej Frygi.

Gość • Środa [05.10.2022, 22:02:50] • [IP: 5.174.112.***]

Ważne że na otwarciu świeciły teraz po co to komu na złom i zalać betonem.

Gość • Środa [05.10.2022, 18:04:15] • [IP: 31.60.60.**]

Kłopoty z oświetleniem były zaraz po oddaniu do użytkowania. Trwa to już tak długo i nadal nić z tym się nie robi. Ale jakie oczekiwania można mieć do władz miasta skoro na promenadzie nie ma gospodarza. Bajzel totalny, rowerzyści i ci na hulajnogach jeżdzący po promenadzie pomiędzy spacerującymi ludźmi, meleksy blokujące wjazd do Baltic Park molo i promenada, zbyt głośna muzyka. I tak dalej i tak dalej. Szkoda pisać te komentarze i tak nic się nie zmieni.

Gość • Środa [05.10.2022, 17:04:50] • [IP: 46.205.132.**]

Miasto za to zapłaciło z twoich podatków i nie działa od początku tej promenadowej inwestycji. Urzędnik znów weźmie i wyda twoje pieniądze na naprawę a mógłby kupić na przykład gąbki i kredę do szkół. Ale co tam nie moje pieniądze. I tak buduje się niegospodarność naszymi pieniędzmi. A co oszczędności to już 2 lata oszczędzają bo nie świeci. Po za tym oszczędzanie to ledy nowa technologia a nie wyłączenie wszystkiego. Bo zaraz będą takie kradzieże że to co zarobiliście całe życie stracicie jak będzie tylko ciemno. Już w krótce się przekonamy jakie będzie życie późną jesienią i zimą i zmiana czasu.

Gość • Środa [05.10.2022, 16:58:27] • [IP: 78.10.206.**]

W telewizji mówili, że trzeba oszczędzać i barany będą oszczędzać... W telewizji mówili, że trzeba nosić maski i 90% baranów łaziła z maskami na ryju jak pojeby...

Gość • Środa [05.10.2022, 16:10:30] • [IP: 178.238.252.**]

Nie zaświecą już, bo teraz trzeba prąd oszczędzać.Zawsze będzie jakaś wymówka.Najważniejsze, że pieniądze wydane i ktoś zarobił.I już nikogo nie obchodzi, że zepsute.

Gość • Środa [05.10.2022, 16:06:33] • [IP: 2.106.93.**]

No i całe szczęście. Nie dość, że to szkaradne, to jeszcze podświetlać to? Ciekawe ile pieniędzy poszło na ten szmelc

Gość • Środa [05.10.2022, 14:30:38] • [IP: 78.10.206.**]

To wygląda jak wesołe miasteczko w Prypeci.

Gość • Środa [05.10.2022, 13:38:26] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Środa [05.10.2022, 10:16:34] • [IP: 176.221.122.***] to jest WJAZD...tzw.sięgacz a nie promenada ćwoku.Najpierw remont promenady a potem sprzedane działki za promenadą i muszą samochody dojechać np.Remondis, zaopatrzenie itd.Pomysł oszołomów z UM zwłaszcza nawiedzonej michalskiej a taki jest stan faktyczny na dzisiaj.Ta kobiecina ma już taki stan umysłu ale to bardziej wina mieszkańców niż tej biduly ktoś wybrał w wyborach tą ekipę.Najgorsze jest to iż ludzie wybierją Przeciw...a nie z merytorycznych pobudek.Głosowali na jasia aby na złość kto inny się nie dostał.I tak 5.5 tys głosów za jasiem i mamy katastrofę w mieście.Właściwie wszystko spier...miliony wyrzucone w błoto a winni obrastają w piórka.Ktoś obyty wyjaśni co taki dyzma. .jak sujka robi na takim stanowisku??Jak to było w orginale czyli w powieści Dołęgi-Mostowicza...Toć to prostak i cham po prostu..

Gość • Środa [05.10.2022, 13:02:00] • [IP: 109.42.112.**]

Nie w tym kraju🇵🇱

Gość • Środa [05.10.2022, 11:07:52] • [IP: 178.238.251.***]

Obrzydliwe te instalacje!Wyglądają jak po przeszejściu huraganu. ..jakby wiatr rozszarpał poszycie!Szkielety straszą a nie ozdabiają!Pomysł do kitu.Promenada jest piękna a to g...o szpeci totalnie!Kto toto wymyślił?!!

Gość • Środa [05.10.2022, 11:07:45] • [IP: 149.156.152.***]

Może to i lepiej. W moim osobistym odczuciu to piękne one nie są. Wyglądają trochę naj nie do końca zmontowane karuzele na małomiasteczkowym odpuście. Przykre może to stwierdzenie, ale mnie się tak kojarzy. Być może nie jestem" na czasie" z estetyką. Jednak ktoś to zatwierdził, zakupił i zbudował, to może jeszcze by o to zadbał.

Gość • Środa [05.10.2022, 10:39:37] • [IP: 78.10.206.**]

Dla tego miejsca nie ma już ratunku... Trzeba tam wjechać buldożerem i zacząć wszystko od nowa... ―A za te stare cisy powinien mieć ktoś skopaną mordę.

Gość • Środa [05.10.2022, 10:39:21] • [IP: 5.173.178.**]

oszczędność energii a więc miastu pasuje że nie świecą a i nie widać że to tylko złom, dlaczego SM i policja nie każe kierowców parkujących na promenadowym deptaku ??

Gość • Środa [05.10.2022, 10:16:34] • [IP: 176.221.122.***]

A co tam robi ten zaparkowany samochód na wjeździe?! Podobnie jak meleksy stoją wszędzie na promenadzie tam gdzie nie powinny bo jest zakaz albo strefa a straż miejska nic im nawet nie powie. Meleksy powinny mieć swój parking tak jak dorożki no i do tego zakaz postoju w innych miejscach.

Gość • Środa [05.10.2022, 10:15:34] • [IP: 176.221.122.***]

Mysle, ze o 20 cala promenada powinna wylaczyc swiatla. No ale najbardziej zadluzona gmina w polsce nie moze sobie pozwolic na strate pozycji.

Gość • Środa [05.10.2022, 10:14:02] • [IP: 176.221.122.***]

Miliony wydane na promenadę a wszystko ładne i działa tylko przez rok lub dwa a później nikt nie dba i nie kontroluje, tak jak zraszacze które w tym roku już nie dawały mgiełki bo chyba dysze zardzewiały.

Gość • Środa [05.10.2022, 09:52:35] • [IP: 62.69.253.***]

Wątpliwa ozdoba..

Gość • Środa [05.10.2022, 09:06:27] • [IP: 88.218.253.***]

Spoko... Jeszcze parę lat i się rozpadną od korozji :-))

Gość • Środa [05.10.2022, 08:47:04] • [IP: 37.47.163.**]

zobaczcie jak oświetlona jest droga do garz wszystko dla niemca a podobno mamy oszczedzać

Gość • Środa [05.10.2022, 08:26:15] • [IP: 185.210.38.**]

A po co wam to świecenie.Deficyt energetyczny mówi to wam coś?Ale tutaj niektórzy oderwani od rzeczywistości. Drożyzna w sklepach zżera portfele a jemu złom nie świeci.

Gość • Środa [05.10.2022, 08:24:24] • [IP: 185.210.38.**]

A po co wam to świecenie.Deficyt energetyczny mówi to wam coś?

Gość • Środa [05.10.2022, 08:15:02] • [IP: 37.47.131.**]

Chętnie na złom wezmę

Gość • Środa [05.10.2022, 07:42:34] • [IP: 80.48.226.**]

A kto jest w radzie nadzorczej i kasuje za to kasiorkę? Bo przecież cała wierchuszka gdzieś ma lewe dochody. Teraz sami swoi mają raj.

Gość • Środa [05.10.2022, 07:27:26] • [IP: 88.218.254.**]

Te ringi to wyciąć a na ich miejsce drzewa posadzic, ten złom michalska postawi u siebie w oborze.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy oraz częściowo w centrum będą występować umiarkowane, chwilami silniejsze opady mieszane, w tym mokrego śniegu powodujące oblodzenie i gołoledź ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■