POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.06.2024, 08:35:54] • Świnoujście

Równi i równiejsi w ROD Granica? Kontrowersje wśród działkowców

Równi i równiejsi w ROD Granica? Kontrowersje wśród działkowców

fot. Czytelnik

Działkowcy ROD Granica w Świnoujściu zgłaszają skargi na zarząd ogrodu, oskarżając go o faworyzowanie niektórych osób oraz brak konsekwencji w egzekwowaniu przepisów. Zarząd odpiera zarzuty, jednak odpowiedzi nie wszystkich satysfakcjonują. Czy rzeczywiście wszyscy są równi wobec regulaminu?

Głos działkowicza
W artykule opublikowanym na portalu www.iswinoujscie.pl, działkowicz wyraził swoje niezadowolenie z działań zarządu ROD Granica:

„Szanowna redakcjo. Chciałbym się odnieść do artykułu ROD Granica: Równi i równiejsi? Dziwne poczynania Zarządu. Odpowiedź zarządu jest pokrętna i wymijająca. Nie ma odniesienia do sprawy dotyczącej wpuszczania uprzywilejowanych działkowców. Jest zarzut do pokrzywdzonych działkowców, że nie znają przepisów. Dlaczego więc zarząd łamie te przepisy? Sam byłem świadkiem kiedy działkowiec odpowiedzialny za otwieranie bramy wpuszczał samochody poza wyznaczonym piątkiem. Mało tego samochody wjeżdżały nawet w czasie kiedy były zalane działki. W dniu 31.05.24 również "selekcjoner" wpuszczał samochody przez zamkniętą bramę. Jakie są ustalenia "selekcjonera" otwierającego bramę ze swoimi pupilami tego już nie wiem.

Alejki są rozjeżdżane przez samochody ciężarowe. Jeśli zarząd uważa, że pomoże zamknięcie dwóch bram dla samochodów osobowych, to niech wyjaśni dlaczego są wpuszczane samochody ciężarowe? Na dowód załączam zdjęcie ugrzązniętej koparki, która stoi na jednej z działek ROD Granica. To samo tyczy się samochodów ciężarowych przyjeżdżających po szambo. Widziałem osobiście jakie koleiny robi ta ciężarówka i jak niszczy alejki.

Kolejnym argumentem bezsensownych działań zarządu jest zamykanie jednej czy dwóch bram skoro można wjechać przez te otwarte. Trzeba wówczas nadrabiać kilkukrotnie drogi i jeździć po alejkach o które zarząd tak dba ale tylko na piśmie.

Niestety to prawda, że są równi i równiejsi, a tak być nie powinno.

Mam apel za pośrednictwem portalu iswinoujscie do zarządu ROD GRANICA. Bądźcie konsekwentni i sprawiedliwi. Jeśli ustalacie coś to niech to dotyczy wszystkich bez wyjątku. Wasze działania są krzywdzące. Nie raz widziałem starszych ludzi, którzy wozili taczką lub wózkiem ciężkie rzeczy z parkingu, a za chwilę wpuszczany był ktoś inny, młody który "potrafił zagadać" aby wjechać.

Dziękuję portalowi www.iswinoujscie.pl za poruszenie problemów dużej liczby działkowców. Wierzę, że uda się wypracować porozumienie z zarządem, który wreszcie przejrzy na oczy i zjednoczy działkowców zamiast ich dzielić. Z poważaniem, działkowicz.”



Odpowiedź zarządu ROD Granica
Zarząd ROD Granica odniósł się do zarzutów działkowicza:


„Nie ma na Ogrodzie osób „równych i równiejszych”. Wszyscy są równi wobec Statutu PZD, Regulaminu ROD i uchwał Walnego Zebrania lub Zarządu. Jesteśmy głęboko zbulwersowani zarzutami „manipulacji i krętactwa” działkowca, którego tylko z grzeczności nie tytułujemy z imienia. Jak widzimy, jest Pan super odważny przy komputerowej klawiaturze. Z takimi zdolnościami i wiedzą co Zarząd robić powinien, mógłby Pan przyjść do Zarządu i swoje rewelacyjne metody wprowadzić w życie ogrodu. Może Pana teoria zdałaby egzamin w naszej trudnej pracy? W praktyce nie wygląda to tak prosto jak się Panu wydaje!

Otóż zarządy mają obowiązek wydać klucze do bram osobom niepełnosprawnym, których w naszym ogrodzie jest kilkunastu. Ludzie ci muszą mieć na szybie samochodu kartę z numerem rejestracyjnym samochodu, pieczątką i podpisem. Niestety nie zawsze postępują ze swoim kluczem uczciwie. Zdarza się, że klucze od bram z różnych powodów odstępują, pożyczają osobom postronnym.

Mamy też takich „działkowców”, którzy przecinają kłódki bo tak im się podoba. Na przykład w roku 2023 przecięto i zniszczono 24 kłódki na bramach. Mało tego, mieliśmy już przypadki demontażu całych skrzydeł bram. Nieprawdopodobne?! Zapraszamy do obejrzenia zapisu monitoringu!

Tak wnikliwa osoba jak Pan powinna zauważyć na alejkach znaki ograniczające prędkość i masę pojazdu. Czy działkowcy tego przestrzegają? W dniu otwartych bram nie jesteśmy w stanie upilnować wszystkich, którzy przepisy, zakazy i nakazy „mają w nosie”. W ogrodzie mamy osiem bram głównych, a Zarząd składa się z 7 osób. To Wy, działkowcy, jesteście winni nieprzestrzegania przepisów. A wystarczy zajrzeć do Regulaminu R.O.D. (& 68) i mocniej wziąć go sobie do serca!

Zarządy ogrodów nie mają prawa nakładać kar na działkowców. Możemy mówić i tłumaczyć, lecz czy posłuchają? Sam Pan widzi, że nie. Słowa krytyki prosimy więc by skierował Pan także do swoich sąsiadów, znajomych itp. Zarząd boryka się ze sprawami, o których niektórzy działkowcy mówią to co Pan. Zauważyliśmy natomiast, że najbardziej narzekają Ci, którzy nie chcą zastosować się do obowiązujących wszystkich działkowców przepisów.

Wstępując do Polskiego Związku Działkowców podpisujemy zgodę na przestrzeganie naszego prawa, a co robimy?! Sam Pan na to odpowiada bo to nie Zarządu wina, że miały być bramy w ten feralny dzień zamknięte, a działkowcy sami sobie je otworzyli. Znamy ludzi, którzy bramy otwierają i zamykają, tych, których nazywa Pan „kolekcjonerami”. Nie możemy do końca gwarantować, że są „kryształowi”, ale znaleźć kogoś kto chciałby pełnić tę niewdzięczną funkcję nie jest łatwo. Proponujemy by może to Pan lub Pana znajomi zgodzili się podjąć tych obowiązków?!

Jesteśmy otwarci na nowe, może lepsze rozwiązania i zapraszamy do Zarządu by z bliska przyjrzeć się naszej pracy i zmienić zdanie, że Zarząd jest niesprawiedliwy. Rozwiązywanie problemów działkowców nie należy do prostych zadań. Najlepiej wiedzą to Ci z nas, którzy tego się podjęli.”


Poddane pod dyskusję

W związku z powyższym, nasuwa się pytanie, czy zarząd działkowców ROD Granica powinien udzielać odpowiedzi w tak ostrym tonie? Czy bardziej dyplomatyczne podejście nie przyniosłoby lepszych rezultatów w rozwiązaniu konfliktu i zjednoczeniu działkowców? Czekamy na Wasze opinie i sugestie w tej sprawie. Czy zarząd powinien bardziej konsekwentnie i sprawiedliwie traktować wszystkich działkowców? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Czwartek [11.07.2024, 13:36:03] • [IP: 185.210.36.**]

Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie, co obecnie ROD Granica ma wspólnego z tym samym ROD sprzed 20-30 lat ? Kiedyś gdy człowiek przypadkiem trafił na działkę w późnych godzinach wieczornych - Było tu spokojnie i tak cicho, przy bramie w tych godzinach człowiek nie użyczył żadnego auta.. A teraz - na każdym parkingu co noc parkuja te same samochody, po kilkanaście na każdym. Jak człowiek spojrzy na rejestracje to auta są z Niemiec, Ukrainy, z Polski - Warszawa, Poznan, Szczecin, Stargard. Właściciele tych samochodów to użytkownicy działek ROD, korzystają z nich od godzin wieczornych i rano opuszczają teren działek - nie trzeba być orkem aby wywnioskować ze stałe zamieszkują na działkach. Tylko dlaczego ? Warunkiem zawarcia umowy dzierżawy Z działkowcem jest zamieszkiwanie w Swinoujsciu .. Jak widać tego tez nikt nie kontroluje. Teraz dochodzi sprawa zalewania działek przez wodę z opadów !! Jeżeli mamy rowery melioracyjne to dlaczego nie spełniają swojej roli ? To co sie tu dzieje to jedna wielka kpina!!

Gość • Czwartek [11.07.2024, 13:17:49] • [IP: 185.210.36.**]

5. Lipca był piątek, ze względu na pasażerowie deszcze brama zamknięta i tym samym „zwykły„ działkowiec nie wjechał. Jutro kolejny piątek 12 lipca, sytuacja będzie taka sama, bramy będą zamknięte... Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, że skoro w trosce o nasze alejki działkowe zakazuje sie ruchu tzw. pojazdom samochodowym - alejki są dosłownie miejscami zryte przez opony samochodów, w niektórych miejscach po śladach widać ze kierowcy ugrzęzły w rozmokkym gruncie i z dużymi problemami udało im sie wyjechać ? Zapytam - po jakie licho zakładane były kamery przy bramach ? Czy ktoś ruch tutaj kontroluje ? Nadzoruje ? Pani Prezes. .. w przypadku wypowiedzenia umowy dzierżawy działki ROD z rażącej winy działkowca, zawsze można go wezwać do zwrotu działki i w stanie takim jakim działka była oddana dzialkowcowi pod groźba ze przywrócenie do stanu ww. jeżeli nie zastosuje sie do wezwania odbędzie sie na jego koszt. I proszę nie wymyślać argumentów usprawiedliwiających nieudolność i brak kompetencji. . Zarządu

Gość • Niedziela [07.07.2024, 07:41:26] • [IP: 37.248.225.**]

Jest niedziela 7 lipca, dzień w którym nie ma wjazdu na działkę/dzialki - tymczasem bramę nr 1 ok. Godziny 7.15 tj. Pare minut temu otworzył ja sobie jeden z nielegalnych, stale zamieszkujących na działce członków naszego ROD Granica, 4 minuty później auto juz było za brama jego działki na stałym miejscu parkingiem. Tutaj do Zarządu uwaga - dziadkowie o którym mowa, ma własny klucz od bramy, nie korzysta z kluczy niepełnosprawnych działkowców. Jeżeli jeszcze o niepełnosprawnych działkowych którzy są uprawnieni do wjazdu w dowolnym czasie ma działki - mię znalazłem nigdzie zapisu ze muszą dysponować własnym kluczem do bramy. A tym samym w związku z istniejąca sytuacja do czasu wyplenienia cwaniakow mających klucze fo bram nic nie stoi na przeszkodzie aby posunięciach kłódki a zamiast dac im klucze tymczasowo mogą wjeżdżać po otwarviy im bramy przez osoby za to odpowiedzialne. z wypowiedzi zarządu wynika ze ROD Granicą to wolna amerykanka, brak konsekwencji za rażące łamanie regulaminu. Parodia. ..

Kama ,; ciąg dalszy. • Czwartek [20.06.2024, 07:42:16] • [IP: 176.221.124.***]

Jeżeli zarząd nie radzi sobie ponieważ to przerasta ich kompetencjom to nie powinien zastanawiać się czy jest ktoś na ich miejsce czy nie tylko wystawić informacje o naborze na wolne stanowisko i z pewnością zgłosi się sporo ludzi bo nikt za darmo tam nie siedzi proszę nie kłamać!! Działki powinni wrócić do swojej nazwy działka ogrodowa a nie osiedle dla biedniejszych i rekreacja poza miastem dla tych bogatszych!! Wina miasta brak mieszkań i tu również należało by bardzo nad tym tematem popracować. Świnoujście bogate miasto wkrótce zamieni się w BIZNES Beton np. Nowa leśna promenada powstaje i super bo jest niebezpiecznie gdy jest droga rowerowa pieszy idzie ulicą lub drogą rowerową bez drogi dla pieszych . Jednak czy koniecznie a może dla nowo powstających hoteli ?? Miasto powinno stanąć na wysokości zadania i pomagać tylko czy kogoś będzie stać bo mieszkania od miasta są jedne z najdroższych !! Dlaczego ?? Finał działka ma być działką w przeciwnym razie zrobi się bardzo niebezpiecznie !!

Kama • Czwartek [20.06.2024, 07:30:53] • [IP: 176.221.124.***]

Drodzy Państwo największy problem powstał od pozwolenia na budowę domów !! Przypomnijmy że te działki są ogrodowe i owszem altanka aby schować się przed deszczem czy słońcem ale dom w którym ludzie mieszkają?? Do czego to doszło?? Czyja to wina?? Oczywiście ludzi którzy szczycą się tymi budowami a tak naprawdę nic nie należy do nich. Jednak w momencie gdy ktoś zechce działkę zabrać to koszty budowy muszą zostać zwrócone a kto zapłaci i z czyich pieniędzy?? Przypomnijmy !! Działka ogrodowa jest po to aby uprawiać warzywka, odpocząć na leżaku, schować się w altance przed deszczem a co my widzimy Domy, często bez szamba a nawet jak jest to czy ktoś kiedyś widział szambiarke ?? To wszystko poszło za daleko ale wina tych co pozwalają z działek ogrodowych robić osiedla dla bogatych na relaks a dla biedniejszych na mieszkania co jest absolutnie za robione. Ludzie Maja zmywarki, pralki, i różne inne sprzęty. Zanieczyszczanie ziemi na której inni sadzą warzywa niedopuszczalne sytuację.ciąg dalszy nastąpi!!

Gość • Środa [19.06.2024, 17:37:39] • [IP: 217.197.77.**]

Zarządzam.ogrodem.temat bramy przerabiałam.przecinania kłódek nie było końca.zlosliwosvi i niszczenia są do teraz..niepełnosprawni mają swoje klucze.i podpisali oświadczenie że za złamanie regulaminu.(Który wprowadziliśmy)odebrany zostanie klucz..albo wymieniona.klotka bez ostrzeżenia..zadziałało..postawiłam zakaz wjazdu z uwzględnieniem.regulaminu.i info że za złamanie zakazu wzywam policję.konsekwemcja to podstawa..na ogrodzie miałam bajzel w dokumentach. .pełna inwentaryzacja a potem nowy plan zagospodarowania spowodował szok..oburzenia nie było końca..podobierali sobie ugory poogradzali. okazało się że mają po 500.600 700 i więcej metrów a płacili całe dekady po 400 m.2. Uporządkowaliśmy to i zaczęło obowiazywac..zastałam ogród z ogromem braku umów dzierżawy..nie wiem jak on funkcjonował ale odtworzyć trzeba było setki dokumentów..to była jazda bez trzymanki..wysłuchiwanie tych wszystkich wyzwisk..co rzescie zrobili. pewnie kredytów nabraliscie..kochani zarządcy rod..konsekwencja i tylko konsekwencją.z

Gość • Środa [19.06.2024, 11:57:24] • [IP: 46.113.14.*]

Zarząd rod powinien też zrobić coś z tymi parkującymi na przejeździe, na drodze prowadzącej do świetlicy samochody są zaparkowane a mają tam bramy na działki to nie wjeżdżają tylko parkują na drodze a poza tym mieszkają cały rok

Gość • Środa [19.06.2024, 11:03:06] • [IP: 88.156.233.**]

"Miłe" komentarze piszących o nieprawidłowościach, które czynią w moim odczuciu, sami zgłaszający pretensje. Zawsze można samemu zareagować jak się coś widzi. Podpowiedzieć działkowcowi/-wiczce, że skoro przywiozła nowy grill, to zużyty powinni wywieść. Tak też jest z gabarytami, które widzimy pozostawione przy śmietnikach. Kiedyś takich zachowań działkowców nie zauważano.

Gość • Środa [19.06.2024, 10:38:22] • [IP: 88.156.233.**]

godz.23, 46 - zgłoś się na gospodarza na rejon w którym użytkujesz działkę. Zauważysz, że śmietniki są na parkingach nie tylko przy świetlicy. Będziesz życzliwie mówił działkowiczom o nieprawidłowościach na działce/brak kompostownika, szamba, cicha muzyka/ i skoszeniu alejki, czy oczyszczeniu rowu przy działce. Sympatyczna Panią Agnieszkę podziwiam- nie lata, a stąpa po ziemi

Gość • Środa [19.06.2024, 10:02:14] • [IP: 37.248.213.**]

Zarząd się tłumaczy, że nie może dopilnować czegoś więc słabo zarządza. Przymykają oko na łamanie regulaminu w wielu aspektach. 1. Wiele altan przekracza dopuszczany metraż. Można łatwo to sprawdzić ale zarząd tego nie robi. Zarząd z kotwicy skontrolował domek, sprawa trafiła do sądu i właściciel musiał rozebrać wszystko, co wystawało poza normę. 2. Na działkach mieszkają ludzie przez cały rok. Wielu z nich to bogacze. Zajmują się na przykład handlem na rynku czy handlem samochodami ale też inni. Szczególnie chodzi tu o działki przed bramami. 3. Działki kupują ludzie spoza miasta lub obcokrajowcy. Zazwyczaj te działki traktują jako domki letniskowe. 4. Wielu załatwia sobie klucze lub wjazd poza piątkiem na lewo. 5. Niektórzy traktują piątek jako dzień wygody, a nie jako dzień transportu. Jadą samochodem pod działkę zamiast wypakować rzeczy i odstawić samochód na parking. To są tak zwani wygodniccy. 6. Używanie urządzeń spalinowych w weekendy i święta! 7. Głośna muzyka i zakłócanie spokoju.

Gość • Środa [19.06.2024, 09:25:46] • [IP: 188.147.73.**]

Nie mam działki i nie chcę mieć. Są skargi że śmierdzi, że sąsiad hałasuje, że kradzieże, nielegalni lokatorzy, pijackie krzyki...A zarząd trzyma się mocno chociaż nie dostaje żadnego wynagrodzenia za pracę. O co chodzi? Czy o czymś nie wiem?

Gość • Wtorek [18.06.2024, 23:46:07] • [IP: 88.218.255.***]

a gruba dalej lata i drze ryja, ptasiatra. ps. zróbcie śmietniki na każdej bramie, ludzie płacą za wywóz a śmietniki przy świetlicy tylko... ogolnie nikt nie sprzata alejek, gdzie ci gospodarze?

Gość • Wtorek [18.06.2024, 22:34:20] • [IP: 89.151.17.***]

Niedziela dzień do odpoczynku, a tu dopiero zaczyna się eldorado.Koszenie tymi dwusuwami, szlifowanie, pompowanie wody, motorynki itd.itp.Nikt jak dotąd tym się nie zają.

Gość • Wtorek [18.06.2024, 20:06:08] • [IP: 37.8.215.**]

Rozwiązanie jest banalnie proste - zlikwidować bramy i wpuszczać wszystkich! Skutek - nikt nie będzie równiejszy. Za chwilę - działkowcy sami dojrzeją do tego, by wyłożyć alejki twardym tłuczniem i trylinką. Teraz problemem jest, że alejki są grząskie i szambiarki je niszczą.

Gość • Wtorek [18.06.2024, 18:25:34] • [IP: 83.230.40.***]

U nas w Wołczynie to same złodzieje siedzą od 40 lat, każdy jeden Zarząd to nic nie zrobił:, płoty się walą, nie ma prądu, nie ma wody, gdzie te opłaty? Powinni zlikwidować te centralne zarządy, które bogacą się na naszym kosztem! Pieniądze działkowiczów powinne zostać na miejscu, a nie napychać portfele Zarządowi Głównemu czy jak tam się nazywają!

Gość • Wtorek [18.06.2024, 15:03:16] • [IP: 37.248.163.**]

Przy parkingu bramy nr 2 ktoś wynajął działkę przybyszom z Ukrainy.Ostatnio urodziny były i muzyka na cały regulator.A może ja czegoś nie wiem i tak można?

Gość • Wtorek [18.06.2024, 13:01:53] • [IP: 46.175.46.***]

Drodzy Państwo, okazuje się, że wszędzie mamy takie same problemy. Jak je rozwiązać? Muszą być wybrane zarządy, które nie będą się bać skutecznie egzekwować przepisów prawa, najlepiej statutowego. To jest istota problemu. Muszą stosować zasadę: nie chcesz się dostosować, oddaj działkę. I to jest skuteczne. Są obowiązkowe przeglądy, skargi na nieuczciwych działkowców i nic z tym zarządy nie robią, taki jest stan faktyczny. Nie chcą się z tym zmierzyć. Ludzie się przez to całe lata się męczą. muszą być bezwzględnie skuteczni. Nie chcą nic robić? W tym artykule widać puste deklaracje, to typowe, nie chcą nam pomagać, łaski nie robią, niech ustąpią. Masz willę? Uprzątnij i oddaj działkę. Cysterna za duża? Mały ciągnik z 1000 litrową wystarczy i zlewa ścieki do dużej poza ogrodem, nie dewastuje alejek. Mieszkasz? Oddaj działkę. Obcinasz ciągle tuje, robisz remont? Zamów sobie kontener do wywozu śmieci. Zasłaniasz uprawy? Nie chcesz usunąć? Oddaj działkę itd. itd...i nie ma żadnej dyskusji...pozdrawiam

Gość • Wtorek [18.06.2024, 12:58:14] • [IP: 88.156.233.**]

godz. 23, 33 zgłoś się na gospodarza rejonu w którym Masz działkę. Nie trzeba być emerytem, po godzinach pracy fajna i nieśmieszna działalność. A Twoja działka będzie świecić przykładem. Wszystko jest zgodne z Regulaminem-rozmiary altany, niski żywopłot i kompostownik, żeby nie płacić 180zł za wywozy skoszonej trawy i wykarczowane krzaki

Gość • Wtorek [18.06.2024, 12:36:53] • [IP: 2.106.93.**]

Do 124: Kasa ma moc ;)

Gość • Wtorek [18.06.2024, 11:52:54] • [IP: 185.210.38.**]

Do [IP: 176.221.124.***] taki jesteś 'fajny" człowieczku. .Byłem kiedyś parę razy w sprawie prądu gdyż przez dlugi czas byliśmy go pozbawieni odsylaliście mnie wymówkami chociaż macie" elektryka" z którym również rozmawiałem. Mówilem że trawą zarasta działka a monitujecie aby byly ladnie skaszane i Co, , , , kazaliście mi sobie kozę kupić żeby trawę wyżerala. 2 Dygodnie temu Uwaga piątek brama cały czas zamknięta ani dowieźć ani wywieźć. Ja wiem że Wy chyba macie działlki tak porobione że tylko posprzątać leżaki ale inni coś zawsze robią i nie pisz mi tu że ktoś was hejtuje bo pousadzliście się na stołeczkach kolega, kolegę kleżanka koleżankę i jakoś się" lody kręci"

Gosia • Wtorek [18.06.2024, 08:38:48] • [IP: 37.248.211.***]

Te działki to fajny pomysł w tak drogim mieście. Można mieć domek 70m2 za 100 tyś zł. Z brzegu ulicy jest woda z sieci, kanalizacja. Niektórzy mają pompy ciepła. Nie ma bandyckich czynszów. Jedni sobie mieszkają że względów ekonomicznych inni mają na lato aby nie przepłacać za hotele. Czasami doba hotelowa kosztuje tyle co roczna opłata za działkę. Niestety ale niektórzy ludzie wykorzystują to dobrodziejstwo. Załatwiają sobie klucze na lewo, wjeżdżają dla wygody zamiast dla potrzeby. Hałasują w niedzielę kosiarkami spalinowymi, nie mają kompostownika, bębnią głośno muzyką, sądzą drzewa iglaste powodując innym zarazę gruszy. Zarząd jednak uderza w niepełnosprawnych. Czy ktoś by chciał się z nimi zamienić i dostać klucz w pakiecie z chorobą? Bogaczy zarząd nie rusza i tych, którzy łamią regulamin. Regulamin dotyczy tych, których się nie boją ruszyć. Dobry artykuł i prawdziwy.

Gość • Wtorek [18.06.2024, 07:10:38] • [IP: 37.47.188.***]

Działki stały się siedliskiem dla turystów oraz dla osób nie mających gdzie mieszkać. Te problemy powinny być rozwiązane ustawowo. Mieszkania powinny być budowane dla młodych osób na warunkach specjalnych. Skąd młodzi ludzie mają wziąć pieniądze na tak drogie mieszkania ? Wiele problemów jest nie rozwiązanych bo brak pieniędzy. Pytanie a gdzie one są, Polska ma obecnie ok. Dwa mld. Długu. Proszę policzyć ile trzeba oddać. Podwyżki na wszystko firmy padaĵą rzemieślnicy, rolnicy, wszystko upadnie. Polacy stali się Obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju pieniądze są rozdawane roztrwonione, a my co raz bardziej na dnie. Będą odbierać własność nie tylko działki ale domy i mieszkania, a Polacy na front tak wygląda uśmiechnięta Polska. Śmiejcie się...😄

Gość • Wtorek [18.06.2024, 01:59:32] • [IP: 178.238.247.**]

Do Gość • Poniedziałek [17.06.2024, 23:33:42] • [IP: 37.248.164.* Śmieszny to Ty człowieku jesteś! Obecny zarząd na" Granicy" od długiego czasu szuka chętnych osób do pracy; pomocy w administrowaniu i pracami na ogrodzie. Te kilka osób obecnego zarządu załatwiają na bieżąco dziesiątki spraw działkowców, problemy na działkach, alejkach, konflikty sąsiedzkie itd. Prezeska nie ma żadnej pensji, jest od kilkudziesięciu lat związana z" Granicą" bo sama ma tam działkę i ją uprawia. Gdy były ostatnie wybory to ludzie prosili by zarząd pozostał bo tym ludziom chce się jeszcze pracować. I od dawna zapraszają innych działkowców żeby przyszli i pomogli, spróbowali tej ciężkiej i niewdzięcznej roboty. Niewdzięcznej bo ludzie, tacy, jak mądrala z. .. 37.248, nie rozumie, że na potorfowych działkach każdy pojazd rozjeżdża i niszczy wspólną własność, w którą poszły już grube tysiące. A kasa nie wzięła się z tych symbolicznych składek działkowców tylko trzeba było wychodzić i wyprosić dofinansowania w mieście, związku, UE..

Gość • Wtorek [18.06.2024, 00:05:24] • [IP: 176.221.124.***]

Mnie zastanawia fakt, jakim prawem ludzie z poza świnoujścia mają działki. Mają letnisko, podnajmują.

Gość • Poniedziałek [17.06.2024, 23:33:42] • [IP: 37.248.164.*]

Śmieszna jest ta prezeska, która twierdzi, tnie ma chętnych do zarządu. W ten sposób to będzie żyła wiecznie, bo po jej śmierci działki by też umarły. Co ją to obchodzi. Niech odejdzie i niech się wybierają nowi. Powinna być kadencyjność aby nie tworzyły się układy. Są równi i równiejsi, bo jedni wjeżdżają kiedy chcą, a inni dymają z buta z ciężarami.

Oglądasz 1-25 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■