iswinoujscie.pl • Niedziela [16.01.2022, 21:49:50] • Polska

Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa spotkał się z przedstawicielami partii politycznych

Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa spotkał się z przedstawicielami partii politycznych

fot. Organizator

W piątek, w Sejmie odbyło się robocze spotkanie ministra Janusza Cieszyńskiego, pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa z przedstawicielami środowisk politycznych.

Politycy spotkali się w związku z rozpoczęciem prac legislacyjnych nad wnioskiem ustawodawczym Komisji Europejskiej dotyczącym przejrzystości i targetowania reklamy politycznej oraz stanowiskiem rządu RP do tego dokumentu. Konsultacje to również odpowiedź na ostatnie działania Facebooka, podjęte w stosunku do profili partii Konfederacja.

Po spotkaniu minister spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

- Będziemy kontynuowali prace, tak żeby wszyscy mieli pewność, że mogą funkcjonować w internecie w sposób transparentny a wolność słowa będzie chroniona. Mam nadzieję, że zostanie wypracowane wspólne stanowisko, które w jeszcze większym stopniu będzie wspierało działania polskiego rządu – podkreślił minister Janusz Cieszyński

- Poprosiliśmy przedstawicieli wszystkich sił parlamentarnych o to, aby zgłosili nam swoje uwagi. To są prace, które w naszej ocenie istotnie wpłyną na to, jak funkcjonuje polityka w Internecie, chcemy, żeby Polska była aktywnym uczestnikiem tych dyskusji – mówił minister.

Projekt rozporządzenia opublikowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku dotyczy zarówno świadczenia usług reklamy politycznej, jak i ochrony danych osobowych. Rozporządzenie wprowadza m.in. zharmonizowane przepisy gwarantujące wysoki poziom przejrzystości usług reklamy politycznej i usług powiązanych w Unii Europejskiej.

- Nasza inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem wśród wszystkich przedstawicieli środowisk politycznych, którzy zabrali głos na dzisiejszym spotkaniu. Cieszę się, że jest między nami zrozumienie. – dodał minister Cieszyński

Minister Janusz Cieszyński wstępnie zaprosił już wszystkich uczestników spotkania na kolejne konsultacje.

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Źródło: http://www.mmswinoujscie.pl/artykuly/73761/