iswinoujscie.pl • Sobota [30.04.2022, 14:04:36] • zachodniopomorskie

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator

Na Miejscach Obsługo Podróżnych (MOP) Jarkowo Północ i Południe zostały uruchomione stacje paliw wraz z częścią restauracyjną. MOP-y Jarkowo znajdują się między węzłami Kiełpino i Kołobrzeg Wschód, na odcinku drogi S6 między Goleniowem i Koszalinem. To pierwsze stacje paliw otwarte na tym odcinku, a kolejne dwie ruszą za rok. Szukamy też dzierżawcy na MOP-y Przybiernów na S3 Brzozowo - Miękowo.

Parkingi i toalety w ramach budowy drogi

W trakcie realizacji S6 Goleniów - Koszalin powstały dwie pary MOP-ów kategorii II, na których przewidziano rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji, Wyszogóra oraz Jarkowo. Powstała również para MOP-ów Tymień kategorii I (tu nie przewiduje się budowy stacji paliw) między Kołobrzegiem i Koszalinem. Na MOP-ach w ramach budowy drogi powstały jezdnie manewrowe, parkingi, toalety i tereny odpoczynku. Kierowcy mogli korzystać z tych obiektów po zakończeniu realizacji drogi.

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator

Dzierżawa MOP - dodatkowe środki na inwestycje drogowe

Zadanie rozbudowy MOP-ów kategorii II o stacje paliw i restauracje oraz prowadzenie tych obiektów przez 20 lat jest powierzane wybranemu w przetargu dzierżawcy. Za możliwość prowadzenia działalności na MOP dzierżawca płaci ustalony na etapie przetargu czynsz podstawowy oraz czynsz od przychodów. Dochody z dzierżawy MOP zasilają Krajowy Fundusz Drogowy, który finansuje inwestycje drogowe.

Można zatankować na S6 Goleniów - Koszalin

fot. Organizator


Przetarg na MOP Przybiernów


Na oddanym do ruchu w ubiegłym roku odcinku S3 Brzozowo - Miękowo powstały MOP-y Przybiernów Zachód i Wschód (z rezerwą pod stację paliw i restaurację). Właśnie rozpoczęliśmy przetarg na wyłonienie ich dzierżawcy, na oferty czekamy do 21 lipca br. W przetargu będą mogły wystartować podmioty prowadzące minimum trzy stacje paliw przez 3 lata, które uzyskały średni roczny przychód za ostatnie dwa lata nie mniejszy niż 10 mln zł. O wyborze ofert będzie decydowała wysokość miesięcznego czynszu podstawowego (nie mniejszy niż 15 tys. zł. za MOP).

Źródło: http://www.mmswinoujscie.pl/artykuly/75064/