POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.07.2019, 10:42:42] • Świnoujście

3 urodziny pakrun

3 urodziny pakrun

fot. Organizator

Po raz 158. stanęli na starcie biegacze uczestniczący w cotygodniowym biegu parkrun na dystansie 5 km w parku naszego miasta i w 67 miastach w Polsce, a na świecie w ogromnej liczbie. Ponieważ była to nasza impreza urodzinowa, to relacja będzie też bardziej uroczysta i nieco większa.

Dziś na starcie stanęło 113 biegaczy, chodziarzy i 24 wolontariuszy, choć i niezapisani wolontariusze też się przyczynili do uświetnienia imprezy. Najważniejsze osoby, to oczywiście te, które przebiegły trasę najszybciej a byli to panowie: Kamil Stępień – 19.36, Adam Olejniczak – 20.13, Robert Rumistrzewicz – 20.34 oraz panie: Kasia Stępień – 23.36 ( zdradzimy tajemnicę, że we wrześniu bierze udział w mistrzostwach świata kolejarzy – życzymy sukcesów), Klaudyna Małocha – 23.54 (tegoroczna super absolwentka gimnazjum i jedna z najaktywniejszych biegaczek, która dziś ustanowiła swój rekord życiowy), Agnieszka Buchowicz - 24.11, także z życiówką na tym dystansie. Skoro o rekordach mowa, to parkrun też oblicza wyniki procentowe kategorii wiekowych, co 5 lat w stosunku do zarejestrowanych biegaczy z całego świata. I tu dziś najlepszymi byli: Piotr Andrzejewski - 75, 93%, Jarek Kosoń z Kołczewa – 74,27% i Janusz Michalski – 70,15%. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zna na pewno te nazwiska pojawiające się od wielu lat na forum świnoujskich biegaczy.

W biegu uczestniczyło 66 panów i 47 pań, w tym 13 juniorów, w tym wielu z Floty. Wszak piłkarze muszą dobrze biegać, by osiągać piłkarskie sukcesy. Gościliśmy biegaczy z Gorzowa, Jaworzna, Legnicy, Głogowa, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Trzciela i Niemiec. Wiola i Piotrek z Trzciela przyjechali na nasze trzecie urodziny, a są od pierwszych, więc zapraszamy też i na następne. Jak święto to i nowości – przybiegło aż 12 debiutantów i 5 osób niezarejestrowanych, czyli tych, którzy na pewno wystąpili po raz pierwszy. 10 osób poprawiło swoje życiówki na dystansie 5 km ( w tym troje ze zwycięzców).

Ale zwycięzców było na pewno więcej – Karolina i Agnieszka otrzymały plecaki ofiarowane przez prezesa Klubu Jogging Andrzeja Mrozka za 44 miejsce (ilość wysp) i za 100 miejsce w biegu. Iwonka, która dotąd chodziła z kijkami po raz pierwszy pobiegła i poprawiła swój czas z pierwszego biegu – 58.36, do czasu 37.56. Nadmieniamy, że kategoria wiekowa jest raczej ze stanów wyższych. Można? Można!!!
Szczegółowe wyniki pod linkiem: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults


W organizację biegu oprócz 30 wolontariuszy włączyli się też inni – pan Jarosław Węglarz Twoja Piekarnia - po raz trzeci ufundował tort urodzinowy tak pyszny, że zniknął w mgnieniu oka, Komendant Policji, który brał po raz kolejny udział w naszym biegu i pomógł obstawić załogę rowerową. Panowie prowadzący wraz z naszym Adasiem bieg obiecali swój udział w następnych spotkaniach jako biegający uczestnicy. Pani Wioleta Nawrocka z UM wczoraj, czyli tuż przed biegiem zamontowała nowe tablice trasy parkrun, zniszczone przez wandali. Wzięła też po raz pierwszy udział w imprezie i podjęła decyzję o udziale w następnych edycjach. Klub Rowerowy KS Uznam ofiarował flagi dla Stowarzyszenia Biegaczy Świnoujścia i wspomógł w dekoracjach biegu. Dekoracją wspomogła też GoDan Strefa Uśmiechu, a balony z dekoracji po imprezie ucieszyły biegające dzieci. No i tradycyjnie dziękujemy sponsorom: Hotel Trzy Wyspy, Uzdrowisko Świnoujście, którzy wspomagają nas na co dzień. Podziękowania też należą się naszym fotografom amatorom i zawodowcom, panu Danielowi Szyszowi szczególnie za zdjęcia z drona i wszystkim, którzy nam dobrze życzą. Lodziarnia najpyszniejszych lodów na wyspie Kaai ufundowała bony na lody, które zostały wręczona najszybszym juniorom biegu. Oczywiście innych też zapraszamy na lody o pysznych i oryginalnych smakach. Nasze spotkanie było dzisiaj bardzo słodkie, oprócz wspaniałego tortu mogliśmy skosztować wielu ciast i ciasteczek, cukierków, owoców. Było z czego wybierać. Oprócz naszych stałych parkrunowych „cukierniczek" ciasta przyniosły też nasze biegaczki i chodziarki. Dziewczyny bardzo Wam dziękujemy!!!

Najmłodsi wolontariusze: Helenka, Gabryś, Zuzia, Martynka, Magda byli jak zwykle niezastąpieni, dlatego prosimy Was o pomoc zawsze gdy nie będziecie mogli biec. Mieliśmy też najmłodszego kibica – Kacperka, który urodził się 8 dni temu i z mamą Olą przyszedł kibicować tacie. Tydzień przed przyjściem na świat pomagał mamie w wolontariacie na parkrun. Najmłodszemu parkunowiczowi życzymy zdrówka, radości i spokoju w życiu no i oczywiście chęci do biegania...

Na zakończenie pozdrawiamy nasz bliźniaczy parkrun w Kaliszu – zapraszamy zawsze do nas i życzymy sukcesów, radości i satysfakcji z biegania i działania.
A już za tydzień kolejny 159. parkrun. ZAPRASZAMY!!!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [18.07.2019, 17:13:59] • [IP: 83.20.250.**]

Zgadza się - panowie z najwyższym współczynnikiem wieku, to biegająca historia biegów w Świnoujściu.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 20:36:06] • [IP: 185.210.39.***]

Wspaniała impreza biegowa!

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 17:48:42] • [IP: 176.221.122.***]

Wszystkim wolontariuszom, sympatykom, sponsorom i parkrunowiczom serdeczne dzięki, pozdro i do zobaczenia na trasie.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■