POGODA

Reklama


Fama

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [26.08.2016, 16:44:49] • 安inouj軼ie
Wariacje Kolbergowskie – muzyczny hit FAMY 2016

fot. iswinoujscie.pl

Warto by這 wybra si w czwartkowy wiecz鏎 do hali Basenu P馧nocnego! Wsp鏊nym koncert beskidzkiej Kapeli Malisz闚 fama nawi您a豉 do swoich najlepszych tradycji ale tak瞠 do najlepszej polskiej tradycji. D德i瘯i pere貫k polskiej muzyki ludowej pobrzmiewaj w utworach naszych najwi瘯szych klasyk闚. Tym razem mazurki, oberki i kujawiaki us造szeli鄉y aran瘸cji na zesp馧 ludowy i orkiestr smyczkow. Na podstawie opracowa Oskara Kolberga koncert przygotowa Adam Klocek.czytaj

komentarzy: 1, skomentuj
iswinoujscie.pl • Pi徠ek [26.08.2016, 13:38:57] • 安inouj軼ie

„Czy tak trudno by poet?” pyta w tek軼ie jednego ze swoich najwi瘯szych przeboj闚 Jonasz Kofta. Ten wra磧iwy i utalentowany cz這wiek g喚boko wierzy, 瞠 na przek鏎 zabetonowaniu 鈍iata przez bezduszn cywilizacj poezja i uczucia utoruj sobie drog w 鈍iecie i uczyni ludzi bardziej szcz窷liwymi. I cho to karczowanie materialistycznej d簑ngli nie przychodzi poetom 豉two to Jonasz Kofta by豚y zapewne wzruszony i szcz窷liwy widz帷 na scenie MDK w 安inouj軼iu tak mas m這dych ludzi walcz帷ych o pi瘯ne 篡cie dla jego idei w cudownych tekstach zawartych. Koncert „Moja paranoja” do tekst闚 Jonasza Kofty by jednym z najwa積iejszych dotychczasowych spektakli tegorocznej Famy. Na scenie Sali teatralnej MDK zaprezentowali si uczestnicy warsztat闚 wokalnych Famy.czytaj

komentarzy: 1, skomentuj
iswinoujscie.pl • Czwartek [25.08.2016, 12:58:55] • 安inouj軼ie
Przedostatki famowskie

fot. Organizator

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki dobiega ko鎍a. Przed nami przedostatni dzie festiwalu. Ale za to jaki! Dzia豉nia artystyczne w podw鏎kach przy ulicy Ho責u Pruskiego, spektakl, koncert „Wariacje Kolbergowskie” z udzia貫m Kapeli Malisz闚 oraz laureata nagrody Grammy – Adama Klocka.czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • 字oda [24.08.2016, 12:20:07] • 安inouj軼ie
Strefy otwarte Famy. Zobacz co b璠zie si dzia這 w 鈔od!

fot. Organizator

Dziesi徠y dzie 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal sztuki to zn闚 artystyczny maraton i zaskakuj帷e miejsca prezentacji. Sztuka zago軼i nie tylko na festiwalowych scenach, ale tak瞠 w markecie Lidl oraz w knajpce Hamaki. Dzi tak瞠 filmowa w nieodleg陰 przesz這嗆 – zobaczymy filmy, kt鏎e powsta造 podczas festiwalu. Na wszystkie wydarzenia – wst瘼 wolny! czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
Agnieszka Puszcz • Wtorek [23.08.2016, 14:19:29] • 安inouj軼ie
FAMA: WARIACJE KOLBERGOWSKIE – koncert premierowy KAPELA MALISZ紟, ORKIESTRA SMYCZKOWA UMFC, ADAM KLOCEK

fot. Organizator

Celem projektu jest tw鏎cza interpretacja polskiej muzyki tradycyjnej oraz ukazanie jej w nowym kontek軼ie muzycznym. Na repertuar wydarzenia z這膨 si mazurki, oberki i kujawiaki w aran瘸cji na zesp馧 ludowy i orkiestr smyczkow. Utwory zostan przygotowane na podstawie opracowa Oskara Kolberga.czytaj

Zaktualizowano: Wtorek [23.08.2016, 15:59:22]
komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Wtorek [23.08.2016, 11:40:26] • 安inouj軼ie
OBUHem w paranoj. Wtorek na Famie

fot. Organizator

茳my dzie 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal sztuki to mi璠zy innymi koncert z piosenkami Jonasz Kofty w wykonaniu uczestnik闚 Sekcji wokalnej, wielki teatralny mecz 1050-lecia na placu Wolno軼i, spora dawka humoru oraz jeszcze wi瘯sza – muzyki. Na wszystkie wydarzenia – wst瘼 wolny!czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Poniedzia貫k [22.08.2016, 11:19:19] • 安inouj軼ie
FAMA na poniedzia貫k!

fot. Organizator

Pi瘯na parada pod patronatem pi瘯nej Wenus, kolejne spotkania w ramach Miejsc literatury oraz go嗆 specjalny festiwalu – duet BAiKA czyli nowy projekt muzyczny za這篡ciela Heya czy Indios Bravos – Piotra Banacha. Ot, poniedzia貫k na Famie. I wszystko za darmo! czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Sobota [20.08.2016, 12:33:15] • 安inouj軼ie
Sobotni tuzin zdarze na Famie!

fot. Organizator

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki na p馧metku! Ale wcale nie zwalniamy. Przed Pa雟twem tuzin artystycznych propozycji. W鈔鏚 nich koncert premierowy – „Opowie嗆 o bezsennej nocy”.czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Nekrolog

Dariusz Lewandowski

篡 lat 53
Zm. 21.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-24 o godz. 09:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu


Bronis豉w Daszczyk

篡 lat 72
Zm. 17.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-24 o godz. 11:00
Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie si dnia 24.06.2022 r. Msz 鈍. pogrzebow w Ko軼iele pw. NMP Gwiazdy Morza o godz. 10:00 Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym o godz. 10:45 Rozpocz璚ie modlitwy przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 11:00


Bronis豉wa Margol

篡豉 lat 77
Zm. 20.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-24 o godz. 13:00
Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie si dnia 24.06.2022 r. Msz pogrzebow w Ko軼iele pw. B. Micha豉 Kozala w 安inouj軼iu o godz. 11:30 Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu o godz. 12:45 Rozpocz璚ie modlitwy przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 13:00


DANUTA WITKOWSKA

篡豉 lat 84
Zm. 18.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-24 o godz. 14:30
przy grobie rodzinnym na kwaterze 2-1-3 na Nowym Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu


Mieczys豉w Panecki

篡 lat 68
Zm. 20.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-25 o godz. 13:00
Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie si dnia 25.06.2022 r. Msz 安. pogrzebow w Ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a o godz. 11:30 Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym o godz. 12:45 Rozpocz璚ie modlitwy przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 13:00


Maria 安ie軼iak

篡豉 lat 87
Zm. 23.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-27 o godz. 12:00
Ceremonia Pogrzebowa rozpocznie si dnia 27.06.2022 r. Msz pogrzebow w Ko軼iele pw. B. Micha豉 Kozala o godz. 10:30 Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym o godz. 11:45 Rozpocz璚ie modlitwy przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 12:00


J霩ef Markiewicz

篡 lat 79
Zm. 23.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-07-02 o godz. 11:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu


Marianna Dobrzy雟ka

篡豉 lat 94
Zm. 20.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-07-02 o godz. 13:00
przy grobie – kwatera C2-4-13 na Cmentarzu w 安inouj軼iu


HADES

Kompleksowe Us逝gi Pogrzebowe
Ul. Lutycka 2
Tel. 91 321 08 00, 695 908 908
Ca這dobowe Pogotowie Pogrzebowe
Tel. 91 321 08 00, 695 908 908
www.hades.swinoujscie.pl




Nekrolog

JADWIGA SOBOCIAK

玆x LAT 79
Zm. 21.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-27 o godz. 10:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.Nabo瞠雟two 瘸這bne odprawione zostanie w ko軼iele Chrystusa Kr鏊a w dniu 27.06.2022 o godz.8.30


MARIA WILK

玆x LAT 72
Zm. 24.06.2022r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2022-06-28 o godz. 11:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu


MARIUS

Kompleksowe Us逝gi Pogrzebowe
Ul. Gda雟ka 7
Tel. 91 321 8996, 515 594 244
Ca這dobowe Pogotowie Pogrzebowe
www.mariusup.pl




■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344
■ Niedziela: Na zachodzie, po逝dniu, cz窷ciowo w centrum oraz na p馧nocy Polski prognozowany jest upa z maksymalnymi wzrostami temperatury maksymalnej powietrza do 30蚓/34蚓. Ponadto,w drugiej fazie dnia na samych kra鎍ach poludniowych, po逝dniowo - zachodnich, zachodnich i p馧nocno - zachodnich b璠 formowa si wydajne opadowo burze z ulewnymi opadami deszczu o wydajno軼i do 15-20 mm, gradem o 鈔ednicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o pr璠ko軼i do 70-80 km/h. ■ Co z tymi ozdobnymi ringami na 鈍inoujskiej promenadzie? Mieszkaniec po raz kolejny zwr鏂i uwag, 瞠 nie dzia豉j. - Czy ju nie doczekamy si ich naprawy? - pyta mieszkaniec. Jednocze郾ie dodaj帷, 瞠 od prawie dw鏂h lat nie 鈍iec si zamontowane na nich ledy. W tym roku niestety kolejne ledy nie dzia豉j. - Czy tak ju zostanie na zawsze? - zastanawia si Czytelnik ■ Uwaga honorowi dawcy krwi Z dniem 30 czerwca 2022 r. trac wa積o嗆 legitymacje uprawniaj帷e honorowych krwiodawc闚 do bezp豉tnych przejazd闚 autobusami „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o. o. w 安inouj軼iu, wydane przez Prezydenta Miasta 安inouj軼ie w Wydziale Zdrowia i Polityki Spo貫cznej Urz璠u Miasta 安inouj軼ie. Od dnia 1 lipca 2022 r. dokumentem uprawniaj帷ym do bezp豉tnych przejazd闚 dla os鏏 posiadaj帷ych tytu „Zas逝穎nego Honorowego Dawcy Krwi” b璠zie legitymacja Zas逝穎nego Honorowego Dawcy Krwi wydana przez Zarz康 G堯wny/Okr璕owy PCK