POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.05.2022, 20:15:50] • Szczecin

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

fot. Organizator

Od wybuchu wojny w Ukrainie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspiera ukraińskich uchodźców, którzy szukają schronienia w Polsce. KAS zapewnia sprawną obsługę na przejściach granicznych, udziela informacji, wspiera pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy oraz organizuje zbiórki wśród swoich pracowników i funkcjonariuszy. Dotychczas KAS ekspresowo odprawiła ponad 15 tys. konwojów z pomocą humanitarną.

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę skierowaną do przedsiębiorców zaangażowanych w międzynarodowy przewóz towarów przez polskie przejścia graniczne na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej - Sprawdź status odprawy granicznej pojazdu (SOG).

Usługa dostępna jest na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych) (PUESC)

Usługa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy:
• wykonują lub korzystają z międzynarodowego przewozu towarów,
• dokonują odpraw granicznych związanych z przewozem towarów,
• chcą uzyskać informacje o bieżącym statusie odprawy granicznej swojego pojazdu.

Dzięki nowej możliwości przedsiębiorcy uzyskają bieżące informacje o statusie odpraw twoich pojazdów na poszczególnych przejściach granicznych. Dane te mogą sprawdzać od momentu wjazdu pojazdu na teren przejścia do jego opuszczenia.

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

fot. Organizator

Usługa jest przeznaczona dla przewozów w ruchu lądowym obsługiwanych na przejściach granicznych na pasach ruchu typu TIR.

Usługa jest dostępna dla drogowego ruchu towarowego:
• przez całą dobę,
• 7 dni w tygodniu,
• Bezpłatna,
• w kilku wersjach językowych.

Głównym założeniem i celem wskazanej usługi jest pozyskiwanie informacji o bieżącym statusie obsługi odprawy środka transportu wykonywanej na terenie przejścia granicznego przez Służbę Celno-Skarbową. Jej odbiorcami mogą być zarówno firmy transportowe wykonujące przewóz towaru przez granicę, jak również podmioty zaangażowane w proces obsługi przewozu (firmy spedycyjne, logistyczne, agencje celne).

Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

fot. Organizator

Skorzystanie z usługi jest dobrowolne, ale pozyskane dzięki niej informacje mogą korzystnie wpływać na planowanie i realizację międzynarodowego przewozu towarów i wspierać procesy logistyczne i zarządcze w przedsiębiorstwie.

Zapoznaj się z filmem Jak sprawdzić status odprawy granicznej pojazdu? zamieszczonym w serwisie YouTube.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszam na posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście zaplanowanej na dzień 17.04.2024 r. (środa) o godz. 12.00 w sali 315 Miejskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowana zostanie koncepcja rozbudowy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■