POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.09.2023, 13:13:27] • Świnoujście

Jednostki pływające Straży Granicznej na stałe w gazoporcie

Jednostki pływające Straży Granicznej na stałe w gazoporcie

fot. MOSG

Tymczasowe pomieszczenia do pełnienia służby związanej z ochroną Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zostały dziś oficjalnie przekazane Straży Granicznej przez spółkę GAZ-SYSTEM. To ona na terenie portu morskiego docelowo zbuduje bazę z zapleczem administracyjno-technicznym i odrębne nabrzeże dla jednostek pływających SG.

Przedsięwzięcie ma związek z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na rzecz ochrony infrastruktury energetycznej. W tej sprawie podpisano porozumienie ze Strażą Graniczną wiążące się z koniecznością wzmocnienia ochrony obiektów portowych oraz strategicznej infrastruktury gazowej ze szczególnym uwzględnieniem gazoportu. Inwestorem odpowiedzialnym za przygotowanie i budowę obiektów przeznaczonych dla Straży Granicznej jest właśnie spółka GAZ-SYSTEM.

Jednostki pływające Straży Granicznej na stałe w gazoporcie

fot. MOSG

W związku z przekazaniem SG tymczasowych obiektów dla załóg jednostek pływających w Świnoujściu odbył się briefing prasowy. Obecni byli m.in. Anna Łukaszewska-Trzeciakowska Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Marek Gróbarczyk, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski, kontradm. SG Andrzej Prokopski Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Marcin Chludziński Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM.

- W obliczu pojawiających się w ostatnim czasie wyzwań związanych z bezpieczeństwem narodowym należy podkreślić rolę i zaangażowanie Straży Granicznej w ochronę infrastruktury krytycznej, takiej jak terminal regazyfikacyjny w Świnoujściu – powiedział kontradm. SG Andrzej Prokopski Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej. - Kluczowe są w tym aspekcie działania Morskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzone na wielu płaszczyznach. Oddane dziś do użytku tymczasowe pomieszczenia dla załóg jednostek pływających z pewnością poprawią warunki służby funkcjonariuszy i pomogą jeszcze lepiej realizować nasze zadania na wodzie.

Jednostki pływające Straży Granicznej na stałe w gazoporcie

fot. MOSG

Komendant MOSG podkreślił również istotne znaczenie dobrej współpracy z innymi służbami oraz instytucjami mające na celu właściwe rozpoznawanie zagrożeń dla bezpieczeństwa terminala LNG i im przeciwdziałanie. Gwarantuje to najwyższy poziom bezpieczeństwa ochranianej infrastruktury.

Morski Oddział Straży Granicznej


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [27.09.2023, 10:09:35] • [IP: 176.221.123.***]

Grupa Żydowska i Grupa Komunistyczna Opluwa Polski Mundur a Grupa Katolicka Stoi Murem za Polskim Mundurem

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 12:30:15] • [IP: 176.221.123.***]

Mój Dziadek 2 lat Słuzył w Słynnych Czerwonych Beretach w Dziwnowie Jest Komandosem Spadochroniarzem Trenuje Dżudo a my z Kolegami Stoimy Murem za Polskim Mundurem a Zydzi z Komunistami Opluwają Polski Mundur Jak Skończymy Szkołę Srednia to idziemy do Pracy do Straży Graniczneja Zielona Granica to Granica Lądowa Rosja Białoruś Ukraina nie Należą do Strefy Schengen i tej Granicy Nie Wolno Przekraczac Udajemy się na Przejście Graniczne

Gość • Sobota [23.09.2023, 12:05:19] • [IP: 46.205.140.*]

17:27:32] • [IP: 176.221.123.***]w jakiej podstawówce uczyli cię ortografii, pisowni?

Gość • Piątek [22.09.2023, 17:27:32] • [IP: 176.221.123.***]

bardzo dobrze Kobieta o godz 22-00 kąpała się w Morskim Basenie Gazoportu Ludzie zobaczyli i Wezwali Policję Potem Łódż Turystyczna Z Niemiec tez tam wpłyneła i Znowu Spacerowicze Wezwali Straż Graniczną Dzisiaj widzimy że Teren od strony Morza będzie Pilnowany przez Łodzie Patrolowe Straży Granicznej Dzień i Noc Będzie tam stała Placówka Strazy Granicznej i Intruzi będą Zatrzymywani przez Straż Graniczną a od Strony Lądu Wojsko będzie pilnowało ten Teren a z powietrza Komandosi z Formozy z Dziwnowa Helikopterami Tak że Firmy Prywatne Ochraniarskie tzw Leśni Dziadkowie stracą Pracę

Gość • Piątek [22.09.2023, 15:43:30] • [IP: 46.205.140.*]

Agnieszce Holland może to się nie podobać i może nakręcić choćby etiudę filmową" Czerwone, krwawe morze" o okrucieństwie Straży, gdy kupuje na obiad do kambuza ryby juz nie pływające w tych wodach, bo martwe.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■