POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2024, 08:37:16] • Świnoujście

Medale dla zawodników Klubu OSiR „Wyspiarz” w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych w Gryfinie

Dnia 13 kwietnia 2024 r. w sportowej atmosferze odbyły się zawody zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie – 94 Ogólnopolskie Biegi Przełajowe. Jesienne biegi mają w Gryfinie już swoją tradycję i cieszą się dużą popularnością. Niezwykle udany występ zaprezentowali zawodnicy klubu OSiR „Wyspiarz" zdobywając sześć medali.

W kategorii U12 na dystansie 800 m – Natalia Smolińska wywalczyła złoty medal, zaś srebro zdobyła jej klubowa koleżanka Helenka Grudzień a wśród chłopców Nikodem Giłka. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy również w kategorii U14 na dystansie 1000 m – Aleksandra Pancer, stanęła na drugim stopniu podium, a miejsce trzecie wywalczył Fabio Baldi. W tej samej kategorii na wyróżnienie zasługuje bieg Leny Kowalskiej oraz Szymona Pastuszki, którzy pokazali, że jest w nich ogromny sportowy potencjał i ostatecznie zajęli wysokie V lokaty. W kategorii Juniorów (2005-2008) na dystansie 1000 m – Dawid Pecyna po pasjonującym finiszu zajął II miejsce. W tej samej kategorii wysoką IV lokatę zajęła Magda Karpińska i Adam Grudzień. W kategorii młodzików U16 na dystansie 1000 m IV miejsce zajął Rafał Kowalczyk, a na VI miejscu finiszowała Julia Jagusz.

Nasz klub reprezentowała 17 osobowa grupa w składzie: Helenka Grudzień, Adam Grudzień, Magda Karpińska, Dawid Pecyna, Rafał Kowalczyk, Julia Jagusz, Nikodem Giłka, Marcelina Gawle, Hubert Guzik, Amelia Czerwińska, Wiktoria Kanclerz, Natalia Smolińska, Aleksandra Pancer, Szymon Pastuszka, Lena Kowalska, Fabio Baldi, Kacper Komar.

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem sportowym i chęcią walki. Zmagania zakończono uroczystym wręczeniem medali, dyplomów i koszulek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również pamiątkowy medal.

Gratulujmy udanego startu oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów.

Najbliższe zawody z udziałem naszych lekkoatletów odbędą się w Złocieńcu (Mistrzostwa Województwa w LA) w dniu 27 kwietnia 2024 r.