POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.06.2016, 19:47:52] • Świnoujście

Mewa w obronie pisklaka sterroryzowała dzieci z ośrodka przy Basztowej!

Mewa w obronie pisklaka sterroryzowała dzieci z ośrodka przy Basztowej!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

To był kolejny popis umiejętności naszych strażaków. Tym razem uratowali pisklę mewy, które wypadło z gniazda i wylądowało przed budynkiem Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego przy ulicy Basztowej. Jako pierwsza na pomoc mewie, ruszyła matka pisklaka, która za nic w świecie nie pozwalała się nikomu zbliżać do malucha. Każda próba wyjścia z budynku kończyła się fiaskiem. Mewa w obronie pisklaka dosłownie sterroryzowała dzieci z Basztowej. Na pomoc postanowiono wezwać strażaków. Na Basztową wezwano trzy zastępy strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ptaszek wrócił z powrotem do gniazda.

- W poniedziałek przed godziną 10.00 zostaliśmy wezwani na ulicę Basztową, gdzie z gniazda wypadło pisklę mewy. Zostaliśmy poinformowani, że inna mewa w obronie pisklaka unimożliwiała dzieciom wyjście z budynku. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy strażaków. Strażacy użyli drabiny mechanicznej i ptak wrócił z powrotem do gniazda- informuje dyżurny straży pożarnej w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Niedziela [17.07.2016, 23:14:38] • [IP: 92.42.114.***]

Kto to placi za tyle paliwa?. .??

Gość • Wtorek [28.06.2016, 12:23:56] • [IP: 94.254.129.***]

naturalne srodowisko mewy to na pewno nie dach wieżowca. Mewy wrzeszcza na dachcach bo tam maja gniazda lub sa już male. Ludzie czy wy o tym nie wiecie i myślicie ze mewy poprostu staja na dachu i wrzreszcza od polnocy

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:57:34] • [IP: 93.94.187.**]

BRAWO PANOWIE STRAŻACY :)

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:50:32] • [IP: 37.8.215.**]

Kurcze !! ludzie naprawdę mewy bardziej wam przeszkadzają od np. huczących opon i silników rozpędzanych przez idiotów samochodów ? (zastanówcie się nad sobą) drzewa na wietrze też szumią to naturalne, ale jak debil ciągnie na biegu ile wlezie o drugiej w nocy pod oknami to jest problem !!

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:28:04] • [IP: 94.254.128.***]

Mam nadzieję że strażacy ukręcili łep mewie? 😀

Gośkto • Wtorek [28.06.2016, 10:10:10] • [IP: 95.129.225.**]

No niestety, mewom wszystko się pomyliło. Wykupiły mieszkania na moim osiedlu i tu wiodą władcze życie, nie zwracając zupełnie uwagi na innych lokatorów. Nie da się normalnie żyć !! Od północy już wrzeszczą tak, że wytrwać w nocy graniczy z cudem, nie wspominając o zaśnięciu. Jeżeli też tak macie to proszę napiszcie. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [28.06.2016, 09:07:48] • [IP: 94.254.129.***]

Urzad musiałby wydac odpowiednia uchwale zakazujaca wyrzucania odpadkow przez durnych ludzi którzy codziennie po obiedzie wyrzucają resztki przez okno typu ziemniaki i kosci po kurczaku. Za to co robia naprawdę powinna być odpowiednia kara choćby od wspólnot mieszkaniowych. Po drugie wspólnoty mieszakniowe musiałaby czyscic swoje dachy z gniazd i nie pozwolić mewom na chec znoszenia jaj na dachach blokow lub kamienic. To takie banalnie proste a dla niektórych dalej niepojęte.

Gość • Wtorek [28.06.2016, 06:56:00] • [IP: 193.188.199.*]

Mewy są zagniazdownikami. Jest to grupa ptaków, które zaraz po wykluciu opuszczają gniazdo i ich" dzieciństwo" przebiega dalej w otwartym środowisku. Młode od pierwszego dnia same zdobywają pożywienie i nie są karmione przez rodziców, którzy tylko chronią je przed zagrożeniami. Wkładanie pisklęcia do gniazda to jakiś absurd.

Gość • Wtorek [28.06.2016, 06:37:41] • [IP: 176.0.137.***]

Powystrzelać to dziadostwo, a nie akcje ratownicze organizować!!

Gość • Wtorek [28.06.2016, 00:13:59] • [IP: 79.184.181.***]

fajnie ze pomogli mewie :)

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:48:58] • [IP: 37.8.215.**]

Apropos tych mew, jak urząd zrobi z nimi już porządek to nalegam aby usunąć, albo choć trochę oddalić Bałtyk wraz z jego zawartością znaczy wodą, bo pod czas sztormów tak huczy że zasnąć ni jak się nie da. (skąd te barany się biorą)

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:23:40] • [IP: 62.69.231.***]

czy idziemy w kierunku kompletnego zidiocenia?

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:03:15] • [IP: 80.245.186.***]

Wchodzimy w strefy absurdu!!.Proponuję prysznic.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 22:17:41] • [IP: 93.94.189.***]

"3 zastępy strażaków"- paranoja

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 22:15:06] • [IP: 83.11.84.***]

Po pierwsze na ulicy Basztowej nie znajduje sie tylko Ośrodkek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy lecz tez inne placówki - jak zwykle wszystkie zasługi dla OREW. .. a gdzie WARSZTAT TERAPI ZAJECIOWEJ, który wykazał się i zadzwonił po straż pożarną.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:54:33] • [IP: 80.245.182.***]

To są jaja. 3 zastępy do mewy. Nabijają tylko statystyki wyjazdowe. Panie redaktor zawsze Pan piszesz szczególnie do Pani Beaty rzecznik Policji- prośbę o wyjaśnienie. Zapytaj Pan Komendanta PSP czy takie sily byly współmierne do zagrożenia w postaci mewy. Parodia.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:31:03] • [IP: 80.245.189.**]

Kiedy urzędnicy zrobią porządek z mewami w naszym mieście. Przez cały dzień jeden wielki pism mew, Miejsca na gniazda to mają na łąkach w Karsibór. To jest masakra zwłaszcza nad ranem !! Wprowadzić całkowity zakaz karmienia mew, wszelkiego ptactwa.Za wyrzucanie jedzenia na trawniki powinny być wysokie kary pieniężne.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:23:11] • [IP: 62.69.231.***]

Już wiem po co w Polsce szpica ⁀‿⁀

fororak • Poniedziałek [27.06.2016, 21:07:59] • [IP: 95.41.44.***]

Aż trzy wozy bojowe straży do jednej mewy, trzeba było jeszcze wysłać ze dwa czołgi, oraz kompanię żołnierzy - wszak mewy mając młode są bardzo agresywne, i zaciekle bronią swoich młodych...A jakie były koszty tej akcji strażaków, nasze miasto jest jednak bardzo bogate urządzając takie akcje pokazowe.../////amen

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:05:12] • [IP: 62.69.231.***]

Niech zgadnę: Jechały na sygnale dwie straże?

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:55:50] • [IP: 176.7.56.***]

Dzięki strażakom mewa pokazała jaka jest matki miłość do dziecka.

lysy • Poniedziałek [27.06.2016, 20:27:38] • [IP: 94.254.129.***]

Powinno się je tępić raz na jakiś czas

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:22:50] • [IP: 37.8.215.***]

Te pieprzone kaszubki od 4 rano nie dają pospać.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:10:54] • [IP: 93.94.191.***]

koszty na kogo przypisane ? na tego co wezwał straż mam nadzieję

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:06:06] • [IP: 46.112.114.***]

To dobrze, że dbamy o ptaki, ale jakąś nie do uwierzenia głupotą jest zamiar robienia pomnika psu Bolkowi - zdumiewający jest wynik głosowania na portalu. Trzeba wychowywać dla takiej wrażliwości i przeznaczać pieniądze na pomoc zwierzętom - ale wystawiać pomniki?! Tyle wspaniałych ludzi czeka na nie (niestety nie onii, lecz komuniści sa u nas honorowani tytułami honorowego mieszkańca miasta) - a my, umiejąc docenić ratowanie poszkodowanych zwierząt, co jest na portalu odnotowywane - wpadamy w chorobliwą przesadę na punkcie jednego z psów!

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR ważne od godz. 20:00 dnia 31-01-2023 do godz. 08:00 dnia 01-02-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Prognozowany jest silny, zachodni wiatr o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 70-75 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■